АМКУ ВСТАНОВЛЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ УЗГОДЖЕНІ ДІЇ ПІД ЧАС ЗАКУПІВЛІ РОБІТ З ПРОВЕДЕННЯ ГАЗОГЕОХІМІЧНИХ ТА ГІДРОГЕОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА УКРТРАНСГАЗ

Антимонопольний комітет України 27.12.2016 встановив антиконкурентні узгоджені дії товариства з обмеженою відповідальністю-НПП «УКРГАЗГЕОАВТОМАТИКА» (м. Харків) і товариства з обмеженою відповідальністю «УКРГЕОЕКОЛОГІЯ» (м. Харків) під час участі у конкурсних торгах на закупівлю – «Послуги геологічні, геофізичні та пов’язані з ними вишукувальні та консультаційні послуги (Роботи з проведення газогеохімічних та гідрогеологічних досліджень на ПСГ ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»)»[оголошення про проведення процедури закупівлі № 034381, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 03.02.2015 №183 (03.02.2015)], проведених публічним акціонерним товариством «УКРТРАНСГАЗ».

АМКУ у ході розслідування встановив одночасне перебування одних і тих же фізичних осіб у трудових відносинах з відповідачами, а також перехід працівників з одного підприємства на інше, що свідчить про спільне здійснення відповідачами господарської діяльності та може сприяти обміну інформацією між ними.
Крім того, Комітетом було встановлено, що відповідачі використовують для здійснення господарської діяльності одне приміщення за адресою: вул. м. Харків, вул. Жовтневої Революції, 93.
Також розслідування засвідчило, що ТОВ «УКРГЕОЕКОЛОГІЯ» використовує у господарській діяльності для зв’язку з ним номер телефону, який належить ТОВ-НПП «УКРГАЗГЕОАВТОМАТИКА», яке має виступати його конкурентом під час участі у процедурі закупівлі. Крім того, відповідачі використовували однакові засоби зв’язку для подання фінансової, статистичної та податкової звітності до органів державної статистики та податкової інспекції.
Разом з тим, погоджену поведінку відповідачів також підтверджує синхронність дій у часі, яка, зважаючи на її системність, не може вважатись випадковим збігом, та схожість в оформленні довіреностей на отримання довідок, що свідчить про обмін інформацією між відповідачами та спільну підготовку відповідачів до участі у процедурі закупівлі.

Узгоджена поведінка ТОВ «УКРГЕОЕКОЛОГІЯ» та ТОВ-НПП «УКРГАЗГЕОАВТОМАТИКА» призвела до усунення конкуренції між ними, наявність якої є необхідною умовою при проведенні торгів, внаслідок чого право на укладання договорів за результатами торгів одним із учасників отримано не на конкурентних засадах, чим було спотворено результати цих торгів.
Штрафні санкції ТОВ-НПП «УКРГАЗГЕОАВТОМАТИКА» – 876 386 грн, ТОВ «УКРГЕОЕКОЛОГІЯ» – 304 454 грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар