АМКУ ВСТАНОВЛЕНІ АНТИКОНКУРЕНТНІ УЗГОДЖЕНІ ДІЇ ПІД ЧАС ЗАКУПІВЛІ ЗАЛІЗНИЧНИХ ЧАСТИН ЛЬВІВСЬКОЮ ЗАЛІЗНИЦЕЮ.

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України встановило антиконкурентні узгоджені дії товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «ЛЕМЗ» (м. Харків) та товариства з обмеженою відповідальністю «Євротрансмаш» (м. Харків) під час участі у конкурсних торгах на закупівлю частин залізничних локомотивів, трамвайних моторних вагонів і рухомого складу; кріплень та арматури і їхніх частин; механічного устаткування для керування рухом (запасних частин до електропоїздів), код за ДК 30.20.4, що проводились Державним територіально-галузевим об’єднанням «Львівська залізниця» у червні 2013 року.

Про порушення Харківське тервідділення АМКУ повідомило Управління Міністерства внутрішніх справ на Львівській залізниці.

Під час проведення аналізу документів у складі конкурсних пропозицій, поданих для участі ТОВ «Торговий дім «ЛЕМЗ» і ТОВ «Євротрансмаш», Харківським тервідділенням АМКУ було встановлено, що документи мають нехарактерну схожість, а у деяких випадках ідентичність у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті.

Крім того, погоджену поведінку товариств підтверджує синхронність дій у часі.
Аналіз цін, запропонованих ТОВ «Торговий дім «ЛЕМЗ» (368 640,00 грн.) та ТОВ «Євротрансмаш» (370 008,00 грн.) на торги, показав, що різниця у загальній вартості і ціни за одиницю продукції у пропозиціях відрізняється на 0,37 %. Зазначений товар (контактор 1 КМ – 016.022 контактор 1 КМ – 016.76) має специфічні властивості та виготовляється під замовлення відповідно до схеми креслення (6ТР.241.249.022 та 6ТР.241.249.076 відповідно).

Отже, характер та кількість виявлених спільних рис виключають можливість того, що під час участі у торгах конкурсні пропозиції ТОВ «Торговий дім «ЛЕМЗ» і ТОВ «Євротрансмаш» готувалися кожним з них окремо і без обміну інформацією між ними.

Зазначені обставини були визнані тервідділення АМКУ такими, що вказують на те, що конкурсні пропозиції готувались учасниками торгів спільно та мав місце обмін інформацією між ними.

Рішенням від 13.12.2016 на товариства були накладені штрафні санкції у розмірі 68 000 грн для кожного суб’єкта господарювання.

Крім штрафних санкцій, обом товариствам заборонено протягом 3 років приймати участь у державних закупівлях, адже (!)
законодавство у сфері державних закупівель передбачає прийняття замовником рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язання відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника, у разі якщо суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Рекомендовані публікації

Додати коментар