АМКУ встановлено порушення при закупівлі послуг з харчування дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Час Мрій» (м. Київ).
Товариство оскаржувало порушення Управлінням праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації порядку проведення процедури закупівлі послуг з харчування дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення Сарненського району Рівненської області, рішення про допущення до аукціону тендерних пропозицій  чотирьох учасників процедури (всього допущено було шість учасників, в тому числі і скаржника). Очікувана вартість 90 448 547 гривень.

ТОВ «Час Мрій» у своїй скарзі не погоджувалось з рішенням замовника стосовно відповідності тендерних пропозицій ТОВ «Комплекс «Ріко» (м. Чернігів), ТОВ «Віртуоз ЛТД» (м. Рівне), ФОП Борисенко Н.А. (м. Канів) та ФОП Жарської Г. (смт. Клевань, Рівненська обл.) вимогам тендерної документації та вбачав в діях замовника порушення норм Закону України «Про публічні закупівлі» в частині відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, виходячи з наступного.
Скаржник зазначав, що тендерні пропозиції ТОВ «Комплекс «Ріко» та ФОП Борисенко Н.А. не відповідали вимогам документації, оскільки учасники в повній мірі не підтвердили відсутність підстав для відхилення їх пропозиції (частина 1 та 2 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі»). На думку скаржника, учасники надали довідки, в яких відсутні пункти 1 та 7 частини першої статті 17 Закону.

Колегією АМКУ було встановлено, що у тендерних пропозиціях ТОВ «Комплекс «Ріко» та ФОП Борисенко Н.А містились довідки, у яких дійсно була відсутня інформація, передбачена пунктами 1 та 7 частини першої статті 17 Закону. Отже, замовник мав відхилити пропозиції ТОВ «Комплекс «Ріко» та ФОП Борисенко Н.А.
Щодо інших порушень процедури закупівлі, на які вказував скаржник, в Колегії були відсутні підстави для їх задоволення.
Таким чином, Колегією АМКУ скарга була задоволена частково та 24.02.2017 Управління праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації було зобов’язано скасувати рішення про допущення тендерних пропозицій товариства «Комплекс «Ріко» та фізичної особи-підприємця Борисенко Н.А. до аукціону.

(!) Крім того, АМКУ, враховуючи певні зовнішні ознаки, було надано доручення Рівненському обласному територіальному відділенню АМКУ дослідити наявність в діях учасників тендеру, в тому числі скаржника, ознак антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів).

Рекомендовані публікації

Додати коментар