АМКУ викрив змову на торгах проведених ДП НАЕК «Енергоатом»

АМКУ викрив змову на торгах проведених ДП НАЕК «Енергоатом»

ПрАТ «УНІСЦЕНТР» та ТОВ «АРСТРЕЙД» заплатять по 339 999 грн штрафу кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дії під час підготовки та участі у торгах.

Вказані суб’єкти господарювання у 2012 році брали участь у двох торгах проведених відокремленим підрозділом «Южно-Українська АЕС» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» і, як зазначають антимонопольщики, в обох випадках вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Так, у 2012 році ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» проводило:

  • відкриті торги на закупівлю апаратури електричної низьковольтної (загальноблочний щит постійного струму – 1 од.). За результатами оцінки пропозицій конкурсних торгів було акцептовано пропозицію ТОВ «АРСТРЕЙД».
  • відкриті торги на закупівлю вузлів апаратури електророзподільної та контрольної (щити КТПСН). За результатами оцінки пропозицій конкурсних торгів було акцептовано пропозицію ПрАТ «УНІС-ЦЕНТР».

Як зазначає АМКУ, в обох випадках до оцінки пропозицій були допущені ПрАТ «УНІС-ЦЕНТР» і ТОВ «АРСТРЕЙД», які мали найвищі цінові пропозиції і які, відповідно до аналізу документів обох торгів, узгодили свою поведінку.

Комітет визначає, що факторами, які вказують на узгоджені дії обох суб’єктів господарювання під час підготовки та участі у торгах були:

  • Інформація про взаємозв’язок ПрАТ «УНІС-ЦЕНТР» і ТОВ «АРСТРЕЙД»;
  • Спільна підготовка обох учасників до участі у торгах;
  • Спільність інтересів ПрАТ «УНІС-ЦЕНТР» і ТОВ «АРСТРЕЙД»;
  • Завищення цін на предмет закупівлі по обом торгам;
  • Схожості в оформленні документів обох учасників.

Однак у своєму рішенні АМКУ зазначив, що відповідно до норм чинного законодавства, строк давності притягнення ТОВ «АРСТРЕЙД» і ПрАТ «УНІС-ЦЕНТР» до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції під час їх спільної у часті у перших торгах сплив, а тому в цьому випадку штрафні санкції не були застосовані до вказаних суб’єктів господарювання.

Проте за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів у других торгах учасники отримали відповідні штрафи від антимонопольного відомства.

(!) Відповідно до абзацу другого частини першої статті 42 Закону України «Про захист економічної конкуренції» строк давності притягнення до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції становить пять років з дня вчинення порушення, а в разі триваючого порушення з дня закінчення вчинення порушення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар