АМКУ вирішив не гаяти часу та прийняти виклики суспільства

АМКУ вирішив не гаяти часу та прийняти виклики суспільства

Навдивовижу раніше неповоротке відомство зараз серйозно зайнялось питаннями пов’язаними з ситуацією на ринках лікарських засобів та продуктів харчування.

А саме, більшість територіальних відділень АМКУ уже повідомили про те, що вони здійснюють моніторинг цін на продукти харчування та лікарські засоби, або про те, що вони вже надали відповідні рекомендації аптечним закладам та торгівельним мережам щодо утримання від безпідставного підвищення цін та створення штучного дефіциту.

Зі свого боку Київське тервідділення АМКУ вже повідомило, що розпочало справу проти виробників, постачальників та аптечних мереж м. Києва і області через значне подорожчання медичних масок. І те ж відділення АМКУ повідомляє, що розпочало розгляд справи за ознаками вчинення суб’єктами господарювання, які здійснюють роздрібну реалізацію продуктів харчування в територіальних межах м. Києва та Київської області через власні торгові мережі, оптовими постачальниками продуктів харчування до торгових мереж м. Києва та Київської області, порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У свою чергу і центральний апарат АМКУ зазначав, що слідкує за ситуацією на вказаних ринках, а вчора ж стало відомо, що Комітет надав обов’язкові для розгляду рекомендації виробникам ліків, рекламним холдингам та українським телеканалам, а саме, рекомендував їм утриматись від реклами лікарських засобів, зміст якої стосується лікування та/або профілактики коронавірусів, без належного обґрунтування відповідно до чинного законодавства, зокрема, без наявності офіційних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

Також вчора АМКУ надав учасникам фармацевтичних ринків обов’язкові для розгляду рекомендації щодо здійснення заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

А саме, відомство рекомендує вітчизняним виробникам та імпортерам, вітчизняним дистриб’юторам, а також аптечним мережам утриматися від необґрунтованого підвищення цін на фармпродукцію вітчизняного та імпортного виробництва.

Враховуючи значний резонанс у суспільстві, а також ситуацію, яка наразі склалась, передбачаємо, що відомство і далі спостерігатиме за діями учасників на вказаних ринках та таки продовжуватиме надавати відповідні рекомендації, а можливо і відкривати справи. Однак чи дійсно ці рекомендації подіють і ціни на ліки, медичні засоби та продукти харчування знизяться, покаже лише час.

Рекомендовані публікації

Додати коментар