АМКУ ЗАТВЕРДИВ НОВІ РЕКОМЕНДАЦІЙНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРІВ ШТРАФІВ

До рекомендаційних роз’яснень, які визначають підходи Комітету при визначенні розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, внесені зміни, які стосуються, зокрема:
– підходу до розрахунку базового штрафу за порушення найбільшої, значної та помірної тяжкості. Так, для його визначення до початкового розміру штрафу застосовуються коефіцієнти, що враховують вплив порушення на суміжні ринки, соціальна значущість товару, а також рівень прибутковості діяльності, пов’язаної з порушенням;
– можливості надання порушником обґрунтованого розрахунку розміру неправомірно отриманої вигоди та/або втрат (збитку) особи (осіб), чиї права порушено внаслідок вчинення відповідних порушень законодавства про захист економічної конкуренції, з метою розрахунку базового розміру штрафу.

Рекомендаційні роз’яснення рекомендується застосовувати органам Антимонопольного комітету України при визначенні розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. З текстом роз’яснень можна ознайомитись тут.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар