АМКУ зобов’язав Міністерство оборони України скасувати рішення про визначення переможця через відсутність поданого в електронному вигляді документу

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зобов’язала замовника – Міністерство оборони України – скасувати рішення про визначення переможцем ТОВ «Торговий дім «С-Проф» процедури закупівлі  – машини для обробки продуктів харчування, виробництва напоїв та обробки тютюну.

Очікувана вартість закупівлі – 1 040 337 гривень.

До Колегії АМКУ звернулось ТОВ «Євро Класс» щодо порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі. Скаржник, зокрема, зазначав, що на підтвердження вимог статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» переможцем не було оприлюднено оригіналу або нотаріально завіреної копії довідки або витягу з реєстру про відсутність судимості, виданих відповідним підрозділом МВС України керівнику підприємства.

Замовник з приводу цього зазначив, що переможцем було надано безпосередньо на переговори довідку про відсутність судимості, видану керівнику підприємства, і, що відповідно до вимог Оголошення про проведення відбору учасників, не встановлено вимоги щодо публікації зазначених довідок в електронній системі закупівель.

Як зазначила Колегія АМКУ, пунктом 15 Оголошення передбачений перелік документів (в тому числі і документи на підтвердження вимогам, визначеним у статті 17 Закону), які вимагаються від учасників відбору для підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям та вимогам згідно із законодавством, та надаються в електронному вигляді.

Серед документів ТОВ «Торговий дім «С-Проф», розміщених на веб-порталі Уповноваженого органу, відсутній оригінал або нотаріально завірена копія довідки або витягу з реєстру про відсутність судимості, видана керівнику підприємства, а отже, пропозиція переможця не відповідала вимогам Оголошення.

Враховуючи вищевикладене, Колегія АМКУ 14.08.2017 задовольнила скаргу ТОВ «Євро Класс».

Рекомендовані публікації

Додати коментар