АМКУ зобов’язав Міністерство оборони України скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі у двох лотах

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 06.06.2017 звернулось приватне підприємство швейне об’єднання «Авітекс»» (м. Дніпро).

Скаржник повідомляв про порушення замовником – Міністерством оборони України порядку проведення процедури відбору учасників за лотами 5 та 6 та просив, зокрема, скасувати рішення про відхилення своєї тендерної пропозиції та рішення про визначення переможців процедури закупівлі за лотами 5 та 6 (предмет закупівлі – індивідуальне обмундирування – куртка вітровологозахисна зимова).

Як встановила Колегія АМКУ, пропозиції скаржника було відхилено на підставі пункту 8 частини першої статті 4 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», а саме, що пропозиція відхиляється, якщо учасник протягом одного року до дати проведення електронного аукціону вчинив порушення в одного й того ж замовника, зокрема не виконав умови договору щодо якості та/або терміну поставлених товарів – більше одного разу.
Рішення замовника про відхилення учасника відбору, який вчинив зазначене порушення оприлюднюється на офіційному веб-сайті замовника в день виявлення порушення, де зазначається, зокрема, вид, дата та кількість порушень, документ, що підтверджує порушення та унікальний номер проведення аукціону в електронній системі закупівель.
На веб-сайті замовника міститься інформація про учасників, що вчинили відповідне порушення. Разом з тим, відсутні дані щодо того, коли розміщена зазначена інформація, а також відсутнє підтвердження, що зазначена інформація була оформлена відповідним рішенням. Замовником також не було доведено факт  невиконання ТОВ «Авітекс» умов договору щодо якості та/або терміну товарів, що постачалися.
Таким чином, колегія АМКУ дійшла висновку, що пропозиції ТОВ «Авітекс» були неправомірно відхилені замовником.

ПП «Авітекс», зокрема й не погоджувалось з рішенням замовника щодо визначення ТОВ «ТД МІК Трейд» переможцем процедури закупівлі по лоту №6 з наступних причин. ТОВ «ТД МІК Трейд» подало довідку про наявність працівників відповідної кваліфікації, їх чисельність та досвід роботи. Зазначена довідка містила інформацію про одного працівника – директора підприємства, тоді як у тендерній документації замовник вимагав відомості про наявність працівників саме у множині.
Отже, тендерна пропозиція ТОВ «ТД МІК Трейд» не відповідала вимогам тендерної документації замовника.

Як зазначає Колегія АМКУ, не звернувшись за усуненням недоліків до ТОВ «ТД МІК Трейд», замовник порушив вимоги частини четвертої статті 6 Закону України “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони”.
14.06.2017 Колегія АМКУ зобов’язала Міністерство оборони України 
скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ПП «Авітекс» у лотах 5 та 6 та про визначення переможців процедури закупівлі у зазначених лотах.

Рекомендовані публікації

Додати коментар