АМКУ ЗОБОВ’ЯЗАВ ОКРЕМУ КОМЕНДАТУРУ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО ОГОЛОШЕННЯ ПЕРЕГОВОРНОЇ ПРОЦЕДУРИ

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель розглянула скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Смілапостач» (м. Черкаси) про порушення Окремою комендатурою охорони і забезпечення Державної прикордонної служби України (військова частина 1498) (м. Київ) порядку проведення процедури закупівлі панірованої риби та рибних консерви (код ДК 021:2015 – 15241000-9).
Очікувана вартість процедури 348 000 гривень.

Скаржник повідомив про встановлення замовником дискримінаційних вимог в оголошенні про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури та просив зобов’язати його внести зміни до документації.
Тендерною документацію передбачається, зокрема, подання копії сертифікату (сертифікатів), що підтверджують застосування постійно діючих процедур, та засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках. Скаржник, пояснив, що він являється офіційним представником-дистриб’ютором компанії, яка має такий сертифікат, та, що наразі встановлює та впроваджує систему управління безпечністю та якістю харчових продуктів.
Таким чином, встановлена замовником зазначена вимога в документації обмежує коло учасників процедури закупівлі, які отримали вказаний сертифікат, та перешкоджає участі у процедурі закупівлі суб’єктам господарювання, в тому числі ТОВ «Смілапостач», які почали впроваджувати систему забезпечення безпечності та якості під час виробництва та обігу харчових продуктів і які виконують всі вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Колегія АМКУ встановила, що згідно з частиною 7 статті 21 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» сертифікація постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, не є обов’язковою.
Замовник не довів необхідності встановлення такої вимоги в документації.
Однак, під час засідання Колегії АМКУ, представник замовника погодився внести зміни до оголошення процедури закупівлі в цій частині.

Також скаржник зазначив, що документацією передбачається надання копій документів, що підтверджують самостійний імпорт, проте ТОВ «Смілапостач» не є імпортером, але може надати товар, який повністю відповідає вимогам замовника.
Замовник у своїх поясненнях щодо цього зазначив, що якщо учасник не здійснює самостійний імпорт, то він має можливість надати довідку в довільний формі про походження сировини.
Разом з тим, Колегія АМКУ встановила, що документацією не передбачено можливість надати довідку в довільній формі про походження сировини за відсутності документа, що підтверджує самостійний імпорт продукції.
Під час засідання Колегії АМКУ, представник замовника погодився внести зміни до оголошення процедури закупівлі в цій частині.
Отже, замовник має внести зміни до оголошення.

Враховуючи наведене, 17.02.2017 Колегія АМКУ зобов’язала замовника внести зміни до оголошення про проведення відбору учасників для проведення переговорної процедури.

Рекомендовані публікації

Додати коментар