АМКУ зобов’язав “Теплоенерго” відмінити процедуру закупівлі котла вартістю 28 мільйонів гривень

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 3 березня 2017 року зобов’язала комунальне виробниче підприємство «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» (Полтавська обл.) відмінити процедуру закупівлі котла газового водогрійного жаротрубного потужністю 30 МВт.  Очікувана вартість 28 000 000 грн.

Скаржник ТОВ «Українська енергопромислова група» (с. Білогородка, Київська обл.) звернувся до АМКУ, оскільки оцінка тендерних пропозицій учасників і його, в тому числі, були проведені у невідповідності до методики оцінки, отже, замовник порушив законодавство у сфері публічних закупівель.
Як зазначав скаржник, тендерна документація включала в себе критерії та наступну методику оцінки пропозицій: максимальна кількість балів за критерієм «ціна» – 95 балів; за критерієм «гарантійне обслуговування» – 5 балів.
Проте, оголошення про проведення відкритих торгів містило інформацію про інші критерії вибору переможця:
ціна – 90 %, гарантійні зобов’язання – 5 %, гарантійні зобов’язання – 5 %, гарантійні зобов’язання – 5 %, гарантійні зобов’язання – 5 %.

Як встановила Колегія АМКУ, оцінка тендерних пропозицій була здійснена не на підставі критеріїв, зазначених замовником в документації.
Згідно з статтею 28 Закону України «Про публічні закупівлі» оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методик оцінки, зазначених замовником у документації, та шляхом застосування електронного аукціону.
До початку проведення електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично розкривається інформація про ціну та перелік усіх цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменування та інформації про учасників.
У разі, якщо крім ціни встановлені інші критерії оцінки до початку електронного аукціону в електронній системі закупівель автоматично, відповідно до методик оцінки, установленої замовником в документації, визначаються показники інших критеріїв оцінки та приведена ціна, після чого розкривається інформація про приведену ціну та перелік усіх приведених цін пропозицій, розміщений у порядку від найнижчої до найвищої ціни без зазначення найменування та інформації про учасників.

Колегією АМКУ було зазначено, що під час проведення електронного аукціону в електронній системі відображались значення ціни пропозиції учасника процедури та приведеної ціни, зокрема критерії вибору переможця були викладені системою як «ціна» – 90%, гарантійні зобов’язання – 5% + гарантійні зобов’язання – 5%.

Отже, порядок проведення процедури закупівлі був порушений, зокрема, стосовно здійснення оцінки тендерних пропозицій.
За таких обставин, Колегія АМКУ встановила, що рішення про визначення переможця процедури закупівлі було прийнято з порушенням та підлягає скасуванню.

Рекомендовані публікації

Додати коментар