АМКУ зобов’язав ТОВ «Сумитеплоенерго» скасувати рішення про визначення переможця

Одним із принципів здійснення закупівель є принцип об’єктивної та неупередженої оцінки.

Так, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 10.07.2017 зобов’язала ТОВ “Сумитеплоенерго” скасувати рішення про визначення ВК “Сантехмонтаж” переможцем за процедурою закупівлі магістральних трубопроводів.
Як встановила Колегія АМКУ, замовник не відхилив пропозицію переможця, який не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону України “Про публічні закупівлі”.

Так, до Колегії АМКУ звернулась корпорація «Енергоресурс» зі скаргою, в якій просила, зокрема, скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі, яку проводило ТОВ «Сумитеплоенерго».
Так, переможцем процедури закупівлі було визначено ВК «Сантехмонтаж». Повідомлення про намір укласти договір з’явилося на веб-порталі Уповноваженого органу 09.06.2017.
Відповідно до вимог тендерної документації, переможець протягом п’яти календарних днів з дня повідомлення про намір укласти договір повинен надати замовнику довідку про відсутність заборгованості  з податків, зборів, обов’язкових платежів.
Але ВК «Сантехмонтаж» довідку від 01.06.2017 завантажило 13.06.2017. При чому надана довідка була дійсною протягом десяти календарних днів, тобто – до 11.06.2017.
Отже, надана ВК «Сантехмонтаж» довідка не була дійсною на момент подання.

Враховуючи наведене, Колегія АМКУ 10.07.2017 задовольнила скаргу корпорації «Енергоресурс» та зобов’язала ТОВ «Сумитеплоенерго» скасувати рішення про визначення переможця.

Орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення на її підставі в межах одержаної за скаргою інформації та інформації, розміщеної в електронній системі закупівель.
Рішення органу оскарження набирають чинності з дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання замовниками, особами, яких вони стосуються.

Рекомендовані публікації

Додати коментар