АМКУ ЗОБОВ’ЯЗАВ ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА ЗАКУПІВЛЮ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель вчора встановила порушення комунальним закладом Слов’янської районної ради Донецької області «Центр обслуговування закладів освіти Слов’янського району» законодавства при проведенні закупівлі шкільного автобусу.

До АМКУ 22.09.16 оскаржило дії комунального закладу товариство з обмеженою відповідальністю «Радіал-Україна».

Скаржник повідомляє про те, що встановлені замовником у документації вимоги до предмету закупівлі, в порушення принципів публічних закупівель, є дискримінаційними і фактично виключають пропонування до закупівлі замовнику будь-якого іншого автобусу, окрім автобусу «Атаман» виробництва ПАТ «Черкаський автобус».

Тендерною документацією встановлено вимогу про те, що робочий об’єм двигуна шкільного автобусу повинен бути 5193 см.куб., що є зловживанням з боку замовника. За інформацією скаржника, двигун з об’ємом 4433 см.куб., який вони можуть запропонувати, коштує менше, витрачає менше палива, мастила та охолоджуючої рідини та вартість ремонту його також нижча.

Обмеження, на думку ТОВ «Радіал-Україна», максимальної швидкості руху до 70 км/год засвідчує відсутність будь-якої необхідності у придбанні автобусів з більш потужним двигуном, так як фактично при експлуатації додаткова потужність не може бути використана.

Скаржник може запропонувати шкільні автобуси АС-Р «Мрія» виробництва ТОВ «ВО “Авто-Холдінг”».

Замовник на засідання Колегії АМКУ не з’явився. В поясненнях зазначив, що технічні вимоги до предмету закупівлі відповідають декільком автобусам українських виробників, при цьому назв виробників та жодних документів на підтвердження зазначеного, надано не було.

При визначенні вимог у документації, замовник повинен керуватись принципами максимальної економії та ефективності. Законодавством заборонена дискримінація учасників.

У ході розгляду скарги Колегія АМКУ встановила, що дії замовника в частині встановлення у документації зазначених вимог порушують принципи здійснення закупівель, а також права та законні інтереси скаржника.

Комунальний заклад Слов’янської районної ради Донецької області «Центр обслуговування закладів освіти Слов’янського району» зобов’язаний внести зміни до тендерної документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар