АМКУ зобов’язав Закарпатську обласну лікарню скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель 14.04.2017 звернулось товариство з обмеженою відповідальністю “Чернівціфармація” (м. Київ).
Товариство повідомляло про порушення Закарпатською обласною клінічною лікарнею імені Андрія Новака порядку проведення процедури закупівлі наркотичних препаратів, та просило зобов’язати замовника відмінити всі рішення, прийнятті після розкриття тендерних пропозицій, дискваліфікувати пропозицію ТОВ “Фарм-Холдинг А.Г.”, у разі неможливості виправити допущені порушення – відмінити процедуру закупівлі.

Очікувана вартість – 1 300 000 грн.

Згідно з інформацією, яка розміщена на веб-порталі, замовник визначив переможцем процедури закупівлі ТОВ “Фарм-Холдинг А. Г.”; повідомлення про намір укласти договір оприлюднено 06.04.2017.

Скаржник не погоджується з рішенням замовника стосовно визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ “Фарм-Холдинг А. Г.”, вважає що пропозиція цього учасника не відповідає вимогам тендерної документації, обґрунтовуючи це наступним.

Зокрема, на момент подання тендерної пропозиції ТОВ “Фарм- Холдинг А.Г.” (30 березня 2017 року) Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення у частині надання відомостей щодо юридичних осіб не функціонував, але цей учасник не зазначив неможливість надання відомостей з вищевказаного реєстру, що передбачалось додатком 4 документації.
Як встановила Колегія АМКУ, пропозиція ТОВ “Фарм-Холдинг А.Г.” дійсно не містить інформації про неможливість надання відомостей у зв’язку з тим, що Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, станом на дату подання тендерної пропозиції не функціонує.
На засіданні Колегії, яке відбулось 10.05.2017, представник замовника підтвердив, що у складі пропозиції ТОВ “Фарм-Холдинг А.Г.” відсутня зазначена інформація. Отже, ТОВ “Фарм-Холдинг А.Г.” порушило умови документації в цій частині.

Також, за інформацією скаржника, у складі тендерної пропозиції ТОВ “Фарм-Холдинг А.Г.” містяться документи, що складені іншою мовою, ніж українська, а саме – у файлі “РП+сертифікати” сертифікати якості на лікарські засоби натрія оксибутират, кетамін, промедол-ЗН, фентаніл, у файлі “інструкції холодильне обладнання”.
Замовник серед іншого зазначив, що документацією чітко вказано, що документи, видані уповноваженими органами (або установами) можуть бути викладені іншою мовою.
У ході розгляду зазначеного питання Колегією АМКУ було встановлено наступне.
Згідно з пунктом 7 розділу І Документації усі документи, що готуються учасником та подаються у складі тендерної пропозиції повинні бути викладені українською мовою. Документи, видані уповноваженими органами (або установами), можуть бути викладені іншою мовою.
У складі пропозиції ТОВ “Фарм-Холдинг А.Г.” містяться, зокрема, сертифікати якості на лікарські засоби натрія оксибутират, кетамін, промедол-ЗН, фентаніл, які викладені іншою, ніж українська, мовою, тому пропозиція ТОВ “Фарм-Холдинг А.Г.” не відповідала наведеним умовам документації.

Не відхиливши тендерну пропозицію товариства, замовником були порушені вимоги частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», відповідно до якої замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо, зокрема, пропозиція не відповідає умовам документації.

10.05.2017 Колегія АМКУ зобов’язала Закарпатську обласну клінічну лікарню імені Андрія Новака скасувати рішення про визначення товариства з обмеженою відповідальністю “Фарм-Холдинг А.Г.” переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар