АМКУ ЗВЕРНУВСЯ ДО ПРАВООХОРОНИХ ОРГАНІВ СТОСОВНО “ДОПОРОГОВОЇ” ЗАКУПІВЛІ “УКРГАЗВИДОБУВАННЯ” З ОЧІКУВАНОЮ ВАРТІСТЮ 48 МІЛЬЙОНІВ

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель оскаржувались дії ПАТ “Укргазвидобування” під час проведення процедури закупівлі – “баритовий обважнювач 4000 т. ДК 021:2015: 24313000-1 – Сульфіди, сульфати; нітрати, фосфати та карбонати ДК 016:2010: 20.13.4 – Сульфіди, сульфати; нітрати, фосфати і карбонати”.
Очікувана вартість закупівлі 48 млн грн.

Скаржник товариство з обмеженою відповідальністю “Велтрейдинг” (м. Полтава) повідомляв, зокрема, про неправомірне відхилення його пропозиції.

Разом з тим, АМКУ було встановлено порушення вимог Закону України “Про публічні закупівлі”.
Так, в системі Рrozorro здійснюються два типи закупівель: “допорогові” та “надпорогові” .
До “надпорогових” закупівель відносяться ті, де вартість предмета закупівлі товару або послуги дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень. Для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання,  – за умови, що вартість предмета закупівлі товару або послуги дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень.
Здійснення таких закупівель регулюється Законом України “Про публічні закупівлі” . Органом оскарження виступає Антимонопольний комітет України, рішення якого є обов’язковими для учасників торгів.

Процедуру закупівлі баритового обважнювача замовник ПАТ “Укргазвидобування” проводив як допорогову”.
До органу оскарження при статусі процедури як допорогової звернутись в системі Рrozorro немає можливості. Враховуючи наведене, скарга ТОВ “Велтрейдинг” була залишена без розгляду.
Разом з тим, АМКУ звернувся до правоохоронних органів та Державної аудиторської служби України.

Метою Закону України “Про публічні закупівлі” є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
За порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально
.

Рекомендовані публікації

Додати коментар