Аномально низька ціна: як не зробити гірше?

Аномально низька ціна: як не зробити гірше?

В минулій публікації ми почали розмову про аномально низьку ціну (АНЦ). Нове поняття в закупівельному процесі. Це право замовника відхилити тендерну пропозицію учасника, ціну якої система закупівель за встановленою законом формулою визначить як аномально низьку. Тобто такою, за яку не можливо виконати договір.

Однак, нерозумне використання АНЦ може стримати бізнес пропонувати низьку ціну, коли така можливість об’єктивно існує. Наприклад, свого часу конкурентне відомство США покарало мережі супермаркетів за хижацькі ціни (умисно занижені з метою усунення конкурентів). І у подальшому це почало стримувати великих гравців від зниження цін, навіть коли завдяки ефекту масштабу це було допустимим без втрат та з прибутком.

Аби уникнути таких негативних наслідків, ми підготували серію публікацій з порадами замовникам та бізнесу, як максимально ефективно та мінімально ризиковано працювати з АНЦ.

За Законом України «Про публічні закупівлі» у випадку визначення системою «Прозорро» ціни пропозиції учасника як аномально низької, учасник повинен протягом 1 робочого дня надати замовнику своє обґрунтування такої ціни. У випадку ненадання обґрунтування, пропозиція учасника буде відхилена замовником. А якщо обґрунтування учасником надано, то замовник відхилить тендерну пропозицію лише якщо воно неналежне.

Детальніше за посиланням:

https://yur-gazeta.com/dumka-eksperta/anomalno-nizka-cina-yak-ne-zrobiti-girshe.html

Рекомендовані публікації

Додати коментар