АНТИКОНКУРЕНТНІ ДІЇ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вбачає у діях Київської міської ради порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, Київська міська рада в березні цього року прийняла рішення №237/237 «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві», відносно до якого заборонено продаж алкогольних напоїв у тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві (пункт 1 рішення) та забороняється в тимчасових спорудах торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві продаж алкогольних виробів на розлив, окрім пива (пункт 7 рішення).

Дане рішення Київської міської ради в червні було визнано Київським тервідділенням АМКУ таким, що призведе до усунення з ринку великої кількості суб’єктів господарювання, які здійснюють свою підприємницьку діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями у тимчасових спорудах на території міста Києва та мають всі необхідні дозвільні документи на розміщення тимчасових споруд, сплачують кошти до бюджету (пайова участь, ліцензії, акцизні збори). У зв’язку з чим, дії Київської міської ради були визнані порушенням антимонопольного законодавства у вигляді вчинення антиконкурентних дій, що полягають у встановленні обмежень на здійснення окремих видів діяльності та реалізацію певних видів товарів. Припинити дане порушення міська рада повинна була у місячний строк.

Рішення органів АМКУ є обов’язковими до виконання. У встановлений строк порушення Київською міською радою припинено не було.  У зв’язку з чим, Київське обласне тервідділення АМКУ оскаржуватиме у судовому порядку невиконання Київською міською радою рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Разом з тим, на минулому тижні Київська міська рада прийняла рішення про заборону на торгівлю алкогольними напоями у нічний час (з 23.00 до 10.00) для всіх суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, окрім закладів ресторанного та швидкого харчування. Знову ж таки, дане рішення прийнято без погодження з антимонопольним органом. Це є порушенням статті 20 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», адже, органи місцевого самоврядування зобов’язані погоджувати з Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями проекти нормативно-правових актів та інших рішень, які можуть вплинути на конкуренцію.

Отже, реакція органу АМКУ щодо прийняття Київською міською радою другого рішення без погодження з ним буде аналогічною щодо прийняття першого рішення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар