Антиконкурентні узгоджені дії під час закупівлі сиру встановило Львівське тервідділення АМКУ

Львівське обласне тервідділення Антимонопольного комітету України в березні 2016 року розпочало розгляд справи щодо дій ФОП Сидорович Л.А. та ТОВ «Фермер-Сервіс», які містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
В березні 2015 року Відділ освіти Кам’янка-Бузької райдержадміністрації Львівської області проводив процедуру закупівлі товару «Сир сичужний та кисломолочний сир».
Для участі у цій закупівлі надали свої пропозиції ФОП Сидорович Л.А. та ТОВ «Фермер-Сервіс». Після розкриття пропозицій конкурсних торгів пропозиція ФОП Сидорович Л.А. була визнана найбільш економічно вигідною.

Під час аналізу матеріалів закупівлі тервідділенням АМКУ було встановлено факт подібності оформлення обома суб’єктами господарювання їх тендерних пропозицій.
Окрім подібності в оформленні документації, обидва учасники торгів брали необхідні довідки та виписки з різних інстанцій майже одночасно, про це свідчать не лише дати на отриманих документах, а і їх реєстраційні номери.
Крім того, ФОП Сидорович Л.А. надала копію договору оренди автомобіля з ТОВ «Сокіл» в особі директора Антонюка А.Р., який є також директором ТОВ «Фермер-Сервіс».

Тервідділенням АМКУ було визначено, що характер та кількість виявлених спільних рис свідчить про те, що під час участі у торгах конкурсні пропозиції учасників готувались спільно та мав місце обмін інформацією між ними, з метою забезпечення перемоги ФОП Сидорович Л.А.

Обидва суб’єкти господарювання, узгодивши поведінку на торгах, вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

24 лютого 2017 року тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Сидорович Л.А. на 3 тис грн та ТОВ «Фермер-Сервіс» на 2 тис грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар