Антимонопольне відомство виявило чергову змову на торах

Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Всеукраїнська екологічна компанія» (м. Київ) та ТОВ «ТЕСЛА ЗЕТ» (м. Київ) загалом на 136 тис. грн. за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Так, орган Комітету, розглянувши подання Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області, прокуратури Хмельницької області, звернення ДП «Новатор», встановив, що вказані товариства 28 листопада 2016 року узгодили дії під час проведення Хмельницьким КП «Міськсвітло» процедури торгів із закупівлі ламп та світильників.

Відсутність змагальності у торгах, наслідком якої стало обмеження конкуренції під час обрання переможця при проведенні тендеру, забезпечила перемогу ТОВ «ТЕСЛА ЗЕТ» з вартістю предмету закупівлі 3 888 600,00 грн.

Антимонопольщики з’ясували, що ТОВ «ТЕСЛА ЗЕТ» та ТОВ «Всеукраїнська екологічна компанія» перебували у тісних господарських відносинах; спільно готували пропозиції конкурсних торгів та обмінювались інформацією під час підготовки до участі у торгах.

Також на момент проведення торгів ТОВ «Всеукраїнська екологічна компанія» не мало у наявності предмет закупівлі, проте у разі перемоги товариство планувало здійснити відповідну закупівлю в ТОВ «ТЕСЛА ЗЕТ».

Таким чином на основі всіх цих фактів тервідділення АМКУ зробило висновок, що суб’єкти господарювання узгоджували свою поведінку під час торгів, за що відомство і наклало на товариства штрафи та заборонило їм приймати участь у державних закупівлях протягом 3 років.

Рекомендовані публікації

Додати коментар