Антимонопольне відомство Харкова оштрафувало товариство за мовчання

Антимонопольне відомство Харкова оштрафувало товариство за мовчання

ТОВ «АПТЕКА № 97» заплатить 68 000 грн штрафу за неподання інформації Харківському тервідділенню АМКУ.

Так, харківські антимонопольщики у зв’язку з розглядом заяв громадської організації «Українська правова платформа» надіслали до ТОВ «АПТЕКА № 97» вимогу щодо надання необхідної для відомства інформації.

Інформацію, передбачену цією вимогою, товариство мало надати в 14-денний термін з дня її отримання, однак у зв’язку з тим, що вимога протягом місяця не була отримана адресатом, поштове відділення повернуло її за закінченням терміну зберігання.

Проте, відповідно до чинного законодавства, у разі, якщо вимогу про надання інформації неможливо вручити за місцезнаходженням юридичної особи, то вона вважається такою, що вручена адресату, через 10 днів з дня опублікування в газеті «Урядовий кур’єр» або в друкованому виданні відповідної обласної ради. Однак, і після розміщення такого оголошення, тервідділення АМКУ не отримало запитуваної інформації від суб’єкту господарювання.

Таким чином, як стверджують антимонопольщики, ТОВ «АПТЕКА № 97» не надавши інформацію, передбачену вимогою, у встановлений строк, вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 13 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

І хоч товариство у своїх запереченнях зазначило, що надало інформацію на вимогу в інших листах до відомства, але такі заперечення не були прийняті до уваги тервідділенням АМКУ, оскільки вказана інформація надавалась ТОВ «АПТЕКА № 97» у зв’язку з розглядом зовсім іншої справи.

Тепер суб’єкт господарювання має заплатити 68 000 грн штрафу.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар