Антимонопольне відомство Кіровограду виявило змову на ринку скрапленого газу

Антимонопольне відомство Кіровограду виявило змову на ринку скрапленого газу

ТОВ «ОЙЛСТРІМ» та ТОВ «БРУК-ОІЛ» оштрафовані кіровоградськими антимонопольщиками на 68 000 грн кожний за антиконкурентні узгоджені дії.

Як встановило тервідділення АМКУ протягом серпня-листопада 2015 року на ринку роздрібної торгівлі скрапленим газом як моторним пальним в територіальних межах смт. Добровеличківка Добровеличківського району Кіровоградської області з урахуванням прилеглої території в радіусі 10 км діяли 3 суб’єкти господарювання: ТОВ «ОЙЛСТРІМ», ТОВ «БРУК-ОІЛ» та ТОВ «Промтехресурс-Центр».

ТОВ «ОЙЛСТРІМ» та ТОВ «БРУК-ОІЛ» за результатами роботи у серпні-листопаді 2015 року мають сукупну частку на ринку роздрібної торгівлі скрапленим газом як моторним пальним в розмірі 64 % , тобто на цьому ринку вони мають значний вплив на стан конкурентного середовища в межах зазначеної території, при цьому значну частку на вказаному ринку також має ТОВ «Промтехресурс-Центр», але антимонопопльщики вказали, що матеріалами справи не підтверджено, що його поведінка була узгодженою з іншими двома товариствами.

Як зазначає тервідділення АМКУ, вказані суб’єкти господарювання на приналежних їм АГЗС в межах смт. Добровеличківка Добровеличківського району Кіровоградської області одночасно підвищували роздрібні ціни на скраплений газ, який реалізовується в якості моторного пального, встановлюючи їх на однаковому рівні.

Антимонопольщики з’ясували, що доведення роздрібної ціни на скраплений газ як моторне пальне до однакового рівня товариства здійснювали виключно за рахунок варіацій з торговельними надбавками, оскільки газ вони купували за різною оптовою ціною, а самі зміни цін на їх АГЗС відбувались в однакові періоди часу та зводились до однакової величини.

Також тервідділення АМКУ встановило, що на інших станціях, де ТОВ «ОЙЛСТРІМ» та ТОВ «БРУК-ОІЛ» зазнавали певного конкурентного тиску з боку інших суб’єктів господарювання підвищення цін на скраплений газ як моторне пальне у вказаний період не відбувалось, і ціни там були нижчими ніж на АГЗС в смт. Добровеличківка Добровеличківського району Кіровоградської області.

В результаті кіровоградські антимонопольщики визнали дії обох товариств порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50 та частиною 3 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій шляхом вчинення суб’єктами господарювання схожих дій на товарному ринку роздрібної торгівлі скрапленим газом, які призвели до обмеження конкуренції у разі, якщо аналіз ситуації на ринку спростовує наявність об’єктивних причин для вчинення таких дій, за що і оштрафували їх на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар