Антимонопольне відомство Львова оштрафувало рідних братів за змову на торгах

Антимонопольне відомство Львова оштрафувало рідних братів за змову на торгах

ФГ «Ватра» та ПП «Струмок» оштрафовані львівськими антимонопольщиками на 68 000 грн кожний за узгоджені дії під час торгів.

У 2016 році медичний реабілітаційний центр «Перлина Прикарпаття» проводив процедуру закупівлі м’яса великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, коней та інших тварин родини конячих.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли 6 суб’єктів господарювання і за результатами оцінки пропозицій учасників вказаних торгів акцептовано пропозицію ФГ «Ватра».

Однак, тервідділення АМКУ, проаналізувавши документацію учасників конкурсних торгів, виявило обставини, які свідчили про те, що два учасники – ФГ «Ватра» та ПП «Струмок», узгодили між собою умови участі у вказаній процедурі закупівлі.

Зокрема, на факт узгодження поведінки обох учасників вказувало те, що відповідно до статуту ФГ «Ватра» його засновником та головою є Кривень Микола Васильович, який водночас, згідно з довідкою ПП «Струмок» про професійну структуру підприємства і кваліфікацію працівників, значиться як заступник директора – комерційний директор ПП «Струмок». До того ж засновником ПП «Струмок» є Кривень Григорій Васильович, який також є рідним братом Кривеня Миколи Васильовича, засновника ФГ «Ватра».

У свою чергу антимонопольщики виявили нехарактерну для інших учасників торів схожість в оформленні документації конкурсних торгів вказаних суб’єктів господарювання, а саме: тексти довідок, що, згідно з документацією конкурсних торгів замовника пропонувались надавати в довільній формі, були однакові за зовнішнім оформленням, структурою, текстовими змістом, і крім того, на фірмових бланках ПП «Струмок» та ФГ «Ватра» був зазначений однаковий контактний телефон.

Також в деклараціях виробника на готову м’ясну продукцію обох учасників вказано однаковий за номером експлуатаційний дозвіл та однаковий експертний висновок регіональної державної лабораторії.

Окрім цього, тервідділення АМКУ встановило, що між ФГ «Ватра» та ПП «Струмок» існують і тісні господарські зв’язки, так відповідно до договорів оренди ПП «Струмок» надає ФГ «Ватра» в платне користування автомобіль марки ГАЗ 4301 та автомобіль марки MERCEDES-BENZ 612.

Таким чином, як стверджує орган Комітету, вищевикладені обставини свідчать про те, що ПП «Струмок» та ФГ «Ватра» таки узгоджували свою поведінку під час підготовки та участі у торах і вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів.

За вказане порушення львівські антимонопольщики і оштрафували кожного суб’єкта господарювання на 68 тис грн.

Рекомендовані публікації

Додати коментар