Антимонопольне відомство Сум виявило антиконкурентні узгоджені дії на торгах Відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації

Антимонопольне відомство Сум виявило антиконкурентні узгоджені дії на торгах Відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації

Сумські антимонопольщики оштрафували ФОП Гаврилову О.І. на 16 323 грн та ФОП Матосова О.О. на 16 404 грн за змову на торгах.

У березні 2017 року через електронну систему закупівель «Prozorro» Відділом освіти Глухівської районної державної адміністрації було проведено процедуру відкритих торгів із закупівлі м’яса (м’якоть свинини без кісток та чверть куряча (заморожене).

Участь у цій процедурі закупівлі взяли: ФОП Гаврилова О.І. та ФОП Матосов О.О.

Найбільш економічно вигідною замовник визначив тендерну пропозицію ФОП Гаврилової О.І. з якою і уклав відповідний договір. Однак цей договір було розірвано в односторонньому порядку і оплата за ним не здійснювалася.

У свою чергу Сумське тервідділення АМКУ проаналізувавши документи тендерних пропозицій вказаних учасників та дослідивши дії цих суб’єктів господарювання, пов’язані з участю у публічній закупівлі (подання тендерних пропозицій, участь в аукціоні публічної закупівлі) дійшли до висновку, що ФОП Гаврилова О.І. та ФОП Матосов О.О. узгодили між собою умови участі у згаданій процедурі закупівлі.

Зокрема на це вказував ряд таких, встановлених антимонопольщиками, факторів:

  • подавання тендерних пропозиції та початок участі у аукціоні з однієї ІР-адреси;
  • документи, подані у складі тендерних пропозицій, мають спільні особливості оформлення і викладення інформації та однакові помилки;
  • наявність родинних та господарських відносин.

Окрім зазначеного, антимонопольщики звернули увагу на такий факт, що  замовник оголошував подібну закупівлю у лютому 2017, однак аукціон не відбувся, оскільки свою тендерну пропозицію подав лише один учасник – ФОП Гаврилова О.І.
З огляду на наведені вище фактори, орган Комітету зазначає, що у такий спосіб ФОП Матосов О.О., який не є сторонньою особою для ФОП Гаврилової О.І., взяв участь у цій процедурі закупівлі задля забезпечення мінімальної кількості учасників, необхідних для проведення аукціону, та перемоги ФОП Гаврилової О.І. у торгах.

За результатом розслідування дії ФОП Гаврилова О.І. та ФОП Матосов О.О. були кваліфіковані тервідділенням АМКУ як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що обидва підприємці і були оштрафовані на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар