Антимонопольний комітет України оштрафував двох монополістів

Антимонопольний комітет України оштрафував двох монополістів

АМКУ оштрафував ПАТ «Запоріжжяобленерго» на 14 900 000 грн та ПАТ «Полтаваобленерго» на 30 100 000 грн за зловживання монопольним становищем на ринку постачання електричної енергії.

Так, відомство повідомляє, що ПАТ «Запоріжжяобленерго» не погоджувало повідомлення на заявлений обсяг купівлі електричної енергії на ОРЕ постачальнику електричної енергії за нерегульованим тарифом (ПНТ), що у свою чергу призвело до неможливості ПНТ закуповувати електричну енергію на ОРЕ та постачати її своєму споживачу.

Як наслідок, постачальник електричної енергії фактично був усунутий з ринку, а його споживач, як те передбачено діючим законодавством, автоматично перейшов до споживання електроенергії від обленерго.

Такими діями ПАТ «Запоріжжяобленерго» не тільки усунуло з ринку свого конкурента, але і позбавило одного із найбільших споживачів електроенергії України (ПАТ «Запоріжсталь») права на вільний вибір постачальника електроенергії, як те передбачено чинним законодавством.

Зі свого боку, як вказує АМКУ, ПАТ «Полтаваобленерго» створювало перешкоди доступу постачальникам електричної енергії за нерегульованим тарифом, а саме: ТОВ «ТЕК «Елком», ТОВ «Енерджі 365», ТОВ «Енергосервіс плюс», ТОВ «Енерсвіт», ТОВ «Агро – НВ» та ТОВ «ДТЕК ТРЕЙДІНГ» на ринок постачання електричної енергії.

Як зазначає Комітет, ПАТ «Полтаваобленерго», діями, які полягали у зволіканнях в отриманні поштових повідомлень ПНТ із заявами щодо укладення договорів про передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та вимаганні від ПНТ документів, непередбачених чинним законодавством, обмежувало доступ незалежних постачальників на ринок та в результаті позбавило їх можливості здійснювати господарську діяльність у Полтавській області. Відповідно ПАТ «Полтаваобленерго» такими діями також обмежило промислових споживачів Полтавської області у праві вільно обирати собі постачальника електричної енергії, як те передбачено чинним законодавством.

Тому такі дії ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ПАТ «Полтаваобленерго» були визнані АМКУ порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем, за що обидва товариства і отримали вказані штрафи.

Рекомендовані публікації

Додати коментар