Антимонопольний комітет України викрив змову на торгах Державної служби геології та надр України

Антимонопольний комітет України викрив змову на торгах Державної служби геології та надр України

АМКУ оштрафував ТОВ «Нафтогазенергопром» на загальну суму 80 666 грн та ТОВ «Укргаздоб» на 26 583 грн за вчинення порушень у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів аукціону.

Так, у березні 2016 року ТОВ «Компанія «Нафта і газ», ТОВ «Нафтогазенергопром» та ТОВ «Укргаздоб» подали заяви на участь у аукціоні 2016 року, проведеного Державною службою геології та надр України, з продажу спеціального дозволу на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням нафти та газу.

Проте, як встановив Антимонопольний комітет України, всі три товариства узгоджували свою поведінку з метою усунення змагання під час підготовки та участі в аукціоні, що, зокрема, підтверджується рядом факторів, виявлених працівниками антимонопольного відомства. А саме:

– тісною комунікацією між представниками товариств у день проведення аукціону;

– наявністю фінансової допомоги між учасниками та пов’язаними з ними особами;

– поданням документів для проведення державної реєстрації однією особою;

– представленням інтересів товариств в АТ «УкрСиббанк» однією особою;

– одночасною зміною засновників і пов’язаних осіб ТОВ «Укргаздоб» і ТОВ «Нафтогазенергопром»;

– отриманням пакета аукціонної документації після завершення аукціону;

– ненаданням належного обґрунтування розрахунків вартості придбання дозволів за відсутності у товариств аукціонної документації;

– схожістю оформлення документів, поданих суб’єктами господарювання у своїх пакетах аукціонної документації.

Всі ці фактори у своїй сукупності дали змогу АМКУ визнати, що ТОВ «Компанія «Нафта і газ», ТОВ «Нафтогазенергопром» та ТОВ «Укргаздоб» вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результату аукціону, за що ТОВ «Нафтогазенергопром» та ТОВ «Укргаздоб» були відповідно оштрафовані.

Стосовно ж ТОВ «Компанія «Нафта і газ», то відомство закрило проти нього справу у зв’язку з ліквідацією юридичної особи.

Рекомендовані публікації

Додати коментар