Антимонопольщики Хмельниччини викрили тендерну змову

Антимонопольщики Хмельниччини викрили тендерну змову

Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Шлімовича Д.Б. та ФОП Васькова Т.О.  на 16 тис грн кожного за антиконкурентні узгоджені дії під час торгів.

Так, протягом листопада-грудня 2017 року виконавчий комітет Хмельницької міської ради Хмельницької області проводив відкриті торги щодо закупівлі багатофункціональних пристроїв -машин для обробки даних (апаратна частина).

Участь у цих торгах взяли два учасники – ФОП Шлімович Д.Б. та ФОП Васьків Т.О. Переможцем відкритих торгів визнали ФОП Васькова Т.О., тендерна пропозиція якого була найбільш економічно вигідною, а сама ж вартість предмету закупівлі складала 205 040 гривень.

Однак, тервідділення АМКУ, здійснивши аналіз тендерних пропозицій обох учасників, виявило ряд обставини, які свідчили, що підприємці узгоджували свою поведінку під час підготовки та участі у цих торгах.

Зокрема:

  • обидва учасники подали для участі у торгах документи з однаковим змістом;
  • тендерні пропозиції обох підприємців були однаково оформленні та містили однакові орфографічні помилки;
  • ФОП Шлімович Д.Б. та ФОП Васьків Т.О. подавали свої пропозицій одночасно, в один і той же день та час, і з однієї IP-адреси;
  • зазначені суб’єкти господарювання знаходились за однією адресою та використовували один контактний номер телефону для провадження своєї господарської діяльності;
  • між підприємцями існували сталі ділові та господарські відносини;
  • протягом електронного аукціону ФОП Васьків Т.О. та ФОП Шлімович Д.Б. не змінювали свої цінові пропозиції і не намагались конкурувати.

Крім того, ФОП Шлімович Д.Б. запропонував модель багатофункціонального пристрою, який за основними технічними характеристиками не відповідав параметрам, визначеним замовником. З цього орган Комітету і зробив висновок, що підприємець завчасно знав, що його пропозиція буде відхилена замовником торгів та виступив лише технічним учасником, подавши свою тендерну пропозицію як прикриття.

Таким чином тервідділення АМКУ визнало дії обох суб’єктів господарювання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів, за що і оштрафувало підприємців.

Рекомендовані публікації

Додати коментар