Антимонопольщики оштрафували підприємця, який без дозволу використовував чуже комерційне найменування

Антимонопольщики оштрафували підприємця, який без дозволу використовував чуже комерційне найменування

Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало ФОП Костюкова А.М. на 5 501 грн за використання чужого комерційного (фірмового) найменування без відповідного дозволу.

До тервідділення АМКУ звернулось ТОВ «АРТІ», яке з 1998 року здійснює діяльність на ринку гумовотехнічних виробів до сільськогосподарських автомобілів, мототехніки та промислового обладнання, і використовує у своїй господарській діяльності комерційне (фірмове) найменування «АРТІ».

Однак, у серпні 2016 року працівники ТОВ «АРТІ» виявили в мережі Інтернет веб-сайт «arti.kharkiv.ua» на якому розміщено інформацію, зокрема, щодо реалізації виробів до сільськогосподарських автомобілів, мототехніки та промислового обладнання, з використанням найменування «АРТІ».

У свою чергу ТОВ «АРТІ» зазначило, що не надавало жодному з суб’єктів господарювання будь-якого дозволу (згоди) на використання власного комерційного (фірмового) найменування.

Зі свого боку працівники тервідділення АМКУ з’ясували, що діяльність по реалізації гумовотехнічних виробів до сільськогосподарських автомобілів, мототехніки та промислового обладнання через веб-сайт «arti.kharkiv.ua», а також магазин на території ТЦ «ЛОСК» з використанням комерційного найменування «АРТІ», здійснює ФОП Костюков А.М.

Також орган Комітету встановив, що ФОП Костюков А.М., як і ТОВ «АРТІ», здійснюють діяльність на одному і тому ж ринку на території міста Харкова, мають одних і тих-же споживачів та є конкурентами.

У свою чергу підприємець повідомив відомству, що веб-сайт «arti.kharkiv.ua» він створив на безкоштовній платформі «Prom.ua» у 2016 році, і особисто здійснював наповнення цього сайту шляхом копіювання інформації з мережі Інтернет.

З метою з’ясування впливу використання комерційного найменування «АРТІ» в назві веб-сайту «arti.kharkiv.ua» на наміри потенційних споживачів щодо придбання товарів, а також можливості змішування діяльності ТОВ «АРТІ» з діяльністю ФОП Костюкова А.М. працівники відомства провели опитування потенційних споживачів за результатами якого було встановлено, що для більш ніж 82 % респондентів назва веб-сайту продавця впливає на рішення споживача щодо вибору товару, а на думку майже 73 % респондентів назва веб-сайту формує належність до певного виробника.

Тобто, як зазначає орган Комітету, використання ФОП Костюковим А.М. такого комерційного найменування може призвести до змішування господарської діяльності ТОВ «АРТІ» та господарської діяльності підприємця, а використання ФОП Костюковим А.М. ділової репутації товариства – є актом недобросовісної конкуренції.

Таким чином Харківське тервідділення АМКУ визнало, що ФОП Костюков А.М. використовуючи комерційне найменування «АРТІ» в назві веб-сайту «arti.kharkiv.ua» під час здійснення господарської діяльності без дозволу (згоди) ТОВ «АРТІ», вчинив порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбачене статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», за що і був оштрафований відповідно до норм чинного законодавства.

 

Рекомендовані публікації

Додати коментар