Антимонопольщики виявили кілька змов на торгах Донецького вищого училища олімпійського резерву

Антимонопольщики виявили кілька змов на торгах Донецького вищого училища олімпійського резерву

В результаті Донецьке тервідділення АМКУ оштрафувало двох підприємців майже на півмільйона за антиконкурентні узгоджені дії під час торгів.

Так, протягом січня-лютого 2018 року ФОП Лемешевський О.А. та ФОП Вовкогон Л.Г. подавали заявки на участь у восьми торгах, проведених Донецьким вищим училищем олімпійського резерву імені С. Бубки, на закупівлю: ковбасних виробів, вершкового масла, м’яса, молока та вершків, сирів, риби, овочів, фруктів та горіхів, оброблених фруктів та овочів.

Загальна очікувана вартість всіх цих процедур закупівель становила 5 054 400 гривень.

У свою чергу, як встановило тервідділення АМКУ, існував ряд обставини, які свідчили про те, що обидва учасники торгів вчиняли певні спільні дії під час підготовки та участі у процедурах закупівель, а саме, підприємці діяли узгоджено, що не є характерним для випадків, коли кожен учасник торгів діє самостійно та на конкурсних засадах приймає участь у конкурсних торгах.

Зокрема, як стверджує орган Комітету:

– схожість в оформлені документів та наявність на них однакових дефектів друку;

– знаходження за однією адресою;

– зазначення одного і того ж номеру телефону для здійснення зв’язку;

– здійснення господарської діяльності в одному приміщені, орендодавцем якого є ФОП Лемешевська Я. І.;

– систематичне ненадання одним із учасників тендерного забезпечення;

– завантаження тендерних пропозицій з однієї ІР-адреси;

– використання однієї ІР-адреси для входу в сервіс електронної пошти;

– рух грошових коштів між рахунками ФОП Лемешевського О. А. та ФОП Вовкогон Л. Г.;

– відсутність змагальності під час участі в аукціонах,

не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників, а свідчать про узгодження (координацію) обома учасниками своєї поведінки при підготовці до участі та участі у торгах (тендерах), зокрема, про обмін між ними інформацією.

Таким чином, донецькі антимонопольщики визнали, що ФОП Лемешевський О.А. та ФОП Вовкогон Л.Г. вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50 та визначене пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, та оштрафували ФОП Лемешевського О.А. загально на 318 227 грн. і ФОП Вовкогон Л.Г. загально на 85 000 грн за змови у восьми торгах.

Рекомендовані публікації

Додати коментар