Антимонопольщики виявили три змови на торгах ПАТ «Укрзалізниця»

Антимонопольщики виявили три змови на торгах ПАТ «Укрзалізниця»

Антимонопольний комітет України оштрафував ПП «ЄвроосноваСМ» на 976 299 грн та ТОВ «Експозиція» на 12 908 171 грн за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Так, у 2015 – 2016 роках Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» проводила три закупівлі частин залізничних локомотивів, трамвайних моторних вагонів і рухомого складу; кріплень та арматури і їхніх частин; механічного устаткування для керування рухом.

Участь в усіх цих торгах брали два суб’єкти господарювання – ПП «Єврооснова-СМ» та ТОВ «Експозиція», дії яких і зацікавили працівників відомства.

Проаналізувавши матеріали, що стосуються всіх закупівель, Комітет виявив ряд фактів, які свідчили про узгодження (координацію) вказаними учасниками своєї поведінки під час підготовки та участі в трьох торгах, а саме:

– спільна та узгоджена підготовка конкурсних пропозицій для участі у всіх процедурах закупівель;

– пов’язаність між обох учасників через ТОВ «Корпорація КРТ»;

– надання фінансової допомоги від ТОВ «Корпорація КРТ» ПП «Єврооснова-СМ» та посадовим особам ТОВ «Експозиція»;

– спільне використання ТОВ «Корпорація КРТ» та ТОВ «Експозиція» однієї ІР-адреси;

– спілкування між посадовими особами ПП «Єврооснова-СМ» та ТОВ «Експозиція» за допомогою мобільного зв’язку до та в період проведення трьох торгів;

– завищення цінових пропозицій.

Як вказують у відомстві, перелічені фактори не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об’єктивних чинників.

Таким чином АМКУ визнав, що ПП «Єврооснова-СМ» та ТОВ «Експозиція» вчинили порушення, передбачене пунктом 4 частини другої статті 6 та пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що і оштрафував обох суб’єктів господарювання на вказані суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар