Антимонопольщики визначили, що ПАТ «Сумигаз» має безоплатно ремонтувати лічильники газу

Антимонопольщики визначили, що ПАТ «Сумигаз» має безоплатно ремонтувати лічильники газу

Сумське тервідділення АМКУ розпочало розгляд справи за ознаками порушення ПАТ «Сумигаз» законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, орган Комітету встановив, що протягом 2016 року споживачі після проведення періодичної повірки вимушені були ремонтувати встановлені в них побутові лічильники газу за власний кошт.

Однак, враховуючи вимоги чинного законодавства, ПАТ «Сумигаз» мало б забезпечити за власний рахунок ремонт всіх побутових лічильників газу, які після проведення періодичної повірки було у відповідному порядку визнано непридатними до експлуатації, а у разі визнання лічильника газу споживача непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, а також після закінчення двомісячного терміну з дня письмового повідомлення про його непридатність, установити споживачу новий лічильник за рахунок підприємства.

Таким чином антимонопольщики зазначають, що не здійснення ПАТ «Сумигаз» безоплатного ремонту лічильників газу, пов’язаного з періодичною повіркою, або їх заміни у разі визнання лічильника непридатним до подальшої експлуатації та ремонту суперечить вимогам чинного законодавства та призводить до того, що споживачі змушені ремонтувати та/або придбавати нові лічильники за власні кошти, що призводить до додаткових матеріальних витрат споживачів і, як наслідок, до ущемлення їх інтересів.

У зв’язку з вказаним, Сумське тервідділення АМКУ розпочало розгляд справи за ознаками порушення товариством законодавства про захист економічної конкуренції.

Також тервідділення АМКУ зазначає, що споживачі ПАТ «Сумигаз», які, починаючи з 01.01.2016 року здійснювали оплату за ремонт лічильників газу або їх заміну, за результатами періодичної повірки у разі визнання лічильника непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, можуть звернутися з метою захисту своїх прав до органу Комітету з відповідною заявою.

Звертатись слід за адресою: м. Суми, вул. Харківська 30/1, та додати до заяви наступні документи:

  1. Копію повідомлення ПАТ «Сумигаз» про періодичну повірку лічильника.
  2. Копію повідомлення про визнання лічильника непридатним до експлуатації ремонту.
  3. Копію довідки про непридатність засобу вимірювальної техніки.
  4. Копію Акту про непридатність до подальшої експлуатації та ремонту
  5. Копію товарного чек на покупку/чи ремонт газового лічильника
  6. Копію сторінки Абонентної книжки з записом про зняття на повірку лічильника та встановлення (заміну) після повірки.

Рекомендовані публікації

Додати коментар