Антимонопольщики з’ясували у яких випадках Київенерго не має права відключати воду за борги

Антимонопольщики з’ясували у яких випадках Київенерго не має права відключати воду за борги

ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» має вжити заходи, спрямовані на запобігання порушенню законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, Київське тервідділення АМКУ розглянувши запит журналіста газети «Громадянська республіка» з’ясувало, що ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», яке забезпечує потреби споживачів м. Києва тепловою енергією на 75%, та має ознаки монопольного (домінуючого) становища на ринках централізованого опалення та постачання гарячої води в межах мереж, що експлуатуються ним в місті Києві, зловживало своїм монопольним становищем.

А саме, ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» на своєму офіційному сайті повідомило, що припиняє надавати послуги з централізованого постачання гарячої води ряду споживачів-боржників. Однак товариством, у наданому ним переліку, вказувались не конкретні споживачі-боржники, власники приміщень, а цілі багатоквартирні будинки (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) в цілому.

Проте, відповідно до чинного законодавства, у разі укладання у багатоквартирному будинку хоча б одного прямого договору між окремим власником (користувачем) приміщення (членом ОСББ) з теплопостачальним підприємством (чи існування договірних відносин) – як з виконавцем відповідних послуг з централізованого постачання гарячої води та опалення, постачальник не має права припиняти надання послуг для всього будинку (ОСББ, як колективному споживачу) у разі відсутності заборгованості за спожиті послуги хоча б у одного споживача.

Таким чином київські антимонопольщики розцінили дії ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» по припиненню надання послуг з централізованого опалення чи постачання гарячої води власникам (користувачам) приміщень у багатоквартирних будинках м. Києва, які дотримаються своїх зобов’язань по сплаті за спожиті послуги перед товариством, та з якими у останнього існують договірні відносини, у зв’язку із заборгованістю інших споживачів будинку, як такі, що можуть призвести до вчинення ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого частиною першою статті 13 Закону у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринках централізованого опалення та постачання гарячої води в межах мереж, що ним експлуатується в місті Києві, що може призвести до ущемлення прав споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Відповідно, тервідділення АМКУ надало ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» обов’язкові для розгляду рекомендації вжити заходи, спрямовані на запобігання порушенню законодавства про захист економічної конкуренції та надати інформацію стосовно припинення та поновлення надання послуг з централізованого постачання гарячої води у м. Києві фізичним та юридичним особам.

Про результати розгляду цих рекомендацій товариство має повідомити Київське тервідділення АМКУ у 15-денний строк з дня їх отримання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар