Апеляційний суд дозволив Миколаївоблтеплоенерго сплатити штраф АМКУ до 2018 року

Апеляційний суд дозволив Миколаївоблтеплоенерго сплатити штраф АМКУ до 2018 року

Одеський апеляційний господарський суд залишив без розгляду апеляційну скаргу Миколаївського тервідділення АМКУ, а ухвалу Господарського суду Миколаївської області без – змін.

У квітні 2017 року Господарський суд Миколаївської області задовольнив позовні вимоги Миколаївського тервідділення АМКУ до Обласного комунального підприємства Миколаївоблтеплоенерго щодо стягнення з підприємства штрафу в розмірі 68 000 грн накладеного відомством за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, і пені – 68 000 грн, за прострочення сплати цього штрафу.

У вересні 2017 року ОКП Миколаївоблтеплоенерго звернулось до місцевого господарського суду із заявою про надання відстрочки для виконання вказаного вище рішення.

У свою чергу Господарський суд Миколаївської області задовольнив цю заяву частково відстрочивши виконання рішення до 01 січня 2018 року.

Така ухвала суду була мотивована доцільністю часткового задоволення заяви ОКП Миколаївоблтеплоенерго про відстрочку виконання вказаного судового рішення, враховуючи, зокрема, значну заборгованість підприємства по заробітній платі, загрозу банкрутства та значну заборгованість споживачів теплової енергії перед боржником.

Однак, не погодившись з цією ухвалою суду, Миколаївське тервідділення АМКУ звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати вказану ухвалу. Так, орган Комітету зазначив, що підприємство не скористалось наданим Законом України «Про захист економічної конкуренції» правом та не звернулось до тервідділення АМКУ із заявою про відстрочення або розстрочення сплати накладеного штрафу.

Проте Одеський апеляційний господарський суд, перевіривши всі матеріали справи та проаналізувавши доводи апеляційної скарги, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, оскільки незвернення особи, на яку накладено штраф, до органу Комітету із заявою про відстрочку сплати накладеного останнім штрафу не позбавляє цю особу права звернутися до господарського суду в порядку ст. 121 ГПК України із заявою про розстрочку виконання відповідного судового рішення.

Крім того, суд зважив на достовірність документального підтвердження щодо скрутного матеріального становища ОКП Миколаївоблтеплоенерго та на те, що боржник не ухиляється від виконання рішення суду, а навпаки шукає способи погашення заборгованості перед позивачем.

Отже ОКП Миколаївоблтеплоенерго таки має час до 01 січня 2018 року для виплати штрафу Миколаївського тервідділення АМКУ.

Рекомендовані публікації

Додати коментар