БАНКІВСЬКА ТАЄМНИЦЯ ПОВИННА НАДАВАТИСЬ НА ВИМОГИ ОРГАНІВ АМКУ

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ПАТ «Артем-Банк» (м. Київ) на 40 000 гривень за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки.

Так, відділенням проводилось дослідження щодо наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій товариства з обмеженою відповідальністю «Борен-А» та товариства з обмеженою відповідальністю «Тернопіль-Мостобуд» під час участі у процедурі закупівлі «Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Черкаської (в т.ч. підпірна стінка) комунальної корпорації «Київавтодор» у 2015 році.

ПАТ «Артем-Банк» надавало ТОВ «Борен-А» та ТОВ «Тернопіль-Мостобуд» банківські гарантії.

Київське тервідділення вимагало в ПАТ «Артем-Банк» інформацію та супроводжуючі документи стосовно зазначених вище банківських гарантій.

Однак Банк відмовив відділенню, мотивуючи це тим, що запитувані копії документів є банківською таємницею.

Разом з тим, чинним законодавством передбачено право органів АМКУ вимагати інформацію, предмети чи інші носії інформації, пояснення іншу інформацію, в тому числі з обмеженим доступом та банківську таємницю, необхідну для виконання Антимонопольним комітетом України завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.

Судова практика свідчить про підтримку рішень АМКУ щодо інформаційних порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Вимоги голови територіального відділення Антимонопольного комітету України в межах його компетенції є обов’язковими для виконання у визначені ним строки, та невиконання вимог голови територіального відділення Антимонопольного комітету України тягне за собою передбачену законодавством про захист економічної конкуренції відповідальність.

Категорії: АМКУ

Рекомендовані публікації

Додати коментар