Батько, мати та син брали участь у змові на торгах

Батько, мати та син брали участь у змові на торгах

Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Інтелектуальні системи контролю» та ТОВ «Трансконтроль Україна» загалом на 136 000 грн за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

У вересні 2016 року комітет з конкурсних торгів Хмельницького комунального підприємства «Електротранс» проводив через систему «Prozorro» процедуру відкритих торгів на закупівлю інформаційного обладнання – приймачі телевізійні, поєднані чи не поєднані з радіоприймачами або пристроями для записування та відтворювання звуку й зображення.

Участь у цій процедурі закупівлі взяли два учасники ТОВ «Інтелектуальні системи контролю» та ТОВ «Трансконтроль Україна», однак переможцем було визнано ТОВ «Інтелектуальні системи контролю», пропозиція якого була найбільш економічно вигідною.

Проте хмельницькі антимонопольщики, здійснивши аналіз тендерних пропозицій обох товариств, встановили, що учасники узгоджували свою поведінку щодо подання тендерних пропозицій під час підготовки та участі у торгах.

Так, на це вказувало те, що для участі в торгах товариства подали однакові за змістом та оформленням документи. Інформаційні довідки про осіб, які вчинили корупційні правопорушення, отримувала одна особа, що підтверджує факт обізнаності учасників про участь у процедурі закупівлі.

Крім того, орган Комітету з’ясував, що кінцевим бенефіціаром (власником) ТОВ «Трансконтроль Україна» та ТОВ «Інтелектуальні системи контролю» є одна особа – Стрілецький С. П. До того ж його дружина, Стрілецька О. Г., є директором ТОВ «Інтелектуальні системи контролю», а їх спільний син, Стрілецький Б. С., входить до списку працівників ТОВ «Інтелектуальні системи контролю».

Як вказує тервідділення АМКУ, зазначені обставини свідчать про співпрацю між суб’єктами господарювання, що підтверджує обмін інформацією між цими суб’єктами господарювання при підготовці тендерної документації.

В результаті антимонопольщики оштрафували обидва товариства за порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів, на 68 000 грн кожного.

Рекомендовані публікації

Додати коментар