Документ, завантажений після подання пропозицій, не береться до уваги

Без вугілля залишився відділ освіти Звенигородської РДА. Постійно діюча адміністративна колегія АМКУ 05.07.2017 р. зобов’язала відділ освіти Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції  ТОВ «Вугільна компанія Оріон» та рішення про визначення ТОВ «Кіровоградвуглепостач» переможцем за процедурою закупівлі твердого палива.

Як встановила Колегія АМКУ, замовник неправомірно відхилив тендерну пропозицію ТОВ «Вугільна компанія Оріон», а більше того, прийняв пропозицію ТОВ «Кіровоградвуглепостач», яка не відповідала умовам документації.

Скаржник ТОВ «Вугільна компанія Оріон» зазначав, що його тендерна пропозиція була відхилена неправомірно замовником з підстави, що ним не було підтверджено наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають відповідні знання та досвід, незважаючи на наявність довідки, затвердженої  власним підписом та печаткою учасника,  якою підтверджувалась наявність відповідних працівників.

Своє рішення Замовник обґрунтовував тим, що кваліфікаційний критерій «працівники підприємства» за частиною 2 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – «Закон») становлять лише працівники, оформлені за трудовим договором на підприємстві, на відміну від осіб, які працюють за цивільно-правовими договорами, на яких ця норма не розповсюджується.

Колегія АМКУ встановила, що тендерною документацією передбачалось, що документом, який підтверджує наявність відповідних працівників є довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, завірена власним підписом та печаткою учасника.

Документація замовника не містила окремої вимоги про те, що робітники мають бути працевлаштовані саме в учасника. Отже, тендерна пропозиція скаржника була відхилена неправомірно.

Крім того, щодо визначення ТОВ «Кіровоградвуглепостач» переможцем процедури закупівлі Колегія АМКУ встановила, що його пропозиція не відповідала умовам документації, адже Товариство надало залізничну накладну, яка не відповідала посвідченню якості за номерами партій поставок, що в цілому слугують гарантійним листом для підтвердження якості продукції.

Разом з тим, ТОВ «Кіровоградвуглепостач» дозавантажило через електронну систему залізничну накладну, яка відповідає поданому раніше посвідченню якості за номером поставки, після строку, встановленого для подання пропозицій.

Відповідно до вимог Закону документ, завантажений після строку подання тендерних пропозицій, не може братися до уваги. Тому тендерна пропозиція ТОВ «Кіровоградвуглепостач» не відповідала умовам документації і мала бути відхилена відповідно до статті 30 Закону.

Відповідно до Протоколу засідання тендерного комітету № 9 від 31.07.2017 р. процедура закупівлі вугілля була відмінена.

Рекомендовані публікації

Додати коментар