БІЛЬШІСТЬ З СКАРГ ДО ПРОЦЕДУР ЗАКУПІВЕЛЬ ЗАЛИШАЛИСЬ В СІЧНІ АМКУ БЕЗ РОЗГЛЯДУ В ЗВ’ЯЗКУ З НЕОПЛАТОЮ

В січні нового року Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель з загальної кількості скарг суб’єктів господарювання, що надійшли, майже половина була залишена без розгляду.

Однією з основних підстав для залишення скарги без розгляду була відсутність документу, що підтверджує справляння плати за подання скарги.
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 291 від 23.03.2016 за подання скарги до органу оскарження справляється плата в таких розмірах:
5 тис. гривень — у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг;
15 тис. гривень — у разі оскарження процедури закупівлі робіт.

Отже (!) подання скарги до органу оскарження є платним, плата за подання скарги зараховується до Державного бюджету України.
Законом України «Про здійснення державних закупівель» та Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено залишення органом оскарження скарги без розгляду у разі, якщо суб’єктом оскарження не внесено плату за подання скарги.

Також учасники порушували строки оскарження процедур закупівель, відкликали подані скарги. В деяких випадках подавали скарги в паперовому вигляді, а також без обґрунтувань наявності порушених прав. 

Важливо! при оскарженні процедури закупівлі до АМКУ не забути внести плату за подання скарги до органу оскарження, не порушити строки подання скарги.
Крім того, варто об’єктивно оцінити необхідність оскарження саме у вашому випадку, уважно поставитись до формування скарги та можливості надати обґрунтування наявності порушених прав.

Отже, під час подачі скарги до органу оскарження радимо дотримуватись вимог, встановлених законодавством, або звернутись за правовою допомогою до нашої юридичної компанії.

Рекомендовані публікації

Додати коментар