БОЛГАРСЬКИМ УЧАСНИКОМ ДОПУЩЕНІ ТИПОВІ ПОМИЛКИ ПРИ ОСКАРЖЕННІ ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель звернулось акціонерне товариство “Будівельний та технічний флот” (м. Варна, Болгарія).

Товариство оскаржувало порушення Южненської філії державного підприємства “Адміністрація морських портів України” порядку проведення процедури закупівлі  – Будівництво об’єкту: “Реконструкція морського підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів порту” (будівельно-монтажні роботи).

Процедура була оголошена 29.02.2016.  Очікувана вартість закупівлі 1 млрд 007 млн 528 тис 144 грн.

Як встановила Колегія АМКУ, скарга була подана та зареєстрована в АМКУ 03.10.2016. Разом з тим, про порушення своїх прав скаржник АТ “Будівельний та технічний флот” повинен був дізнатись 17.06.2016 (замовник визначив пропозицію учасника процедури ТОВ “Ян Де Нул Україна” такою, що відповідає вимогам кваліфікаційної документації, та учасника – таким що пройшов відбір 17.06.2016).

Відповідно до частини четвертої статті 18 Закону України “Про здійснення державних закупівель”, скарги подаються до органу оскарження не пізніше 10 днів з дня, коли суб’єкт оскарження дізнався або повинен дізнатися про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, генерального замовника, але до дня укладення договору про закупівлю.

Таким чином, скарга АТ “Будівельний та технічний флот” подана з порушенням строків, що є підставою для залишення скарги без розгляду.

Разом з тим, як встановила Колегія АМКУ, скаржник оскаржував порушення замовника, які вже були предметом розгляду органу оскарження і щодо яких органом оскарження вже було прийнято відповідне рішення.

Відповідно до частини шостої статті 18 Закону України “Про здійснення державних закупівель”, орган оскарження залишає скаргу без розгляду у разі, якщо суб’єкт оскарження подає скаргу щодо того самого порушення, у тій самій процедурі закупівлі і з тих самих підстав, які вже були предметом розгляду органу оскарження і щодо яких органом оскарження було прийнято відповідне рішення.

Враховуючи наведене, Постійно діюча адміністративна колегія антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель 03.11.2016 року відмовила акціонерному товариству “Будівельний та технічний флот” у задоволенні його скарги.

Отже!

Подаючи скаргу до органу оскарження, звертайте увагу на строки оскарження, перевірте, чи не приймав орган оскарження відповідні рішення щодо цієї ж процедури закупівлі. Адже, відповідно до Закону України “Про здійснення державних закупівель”, за подання скарги до органу оскарження справляється плата, яка зараховується до спеціального фонду державного бюджету та не повертається.

Наша компанія надає широкий спектр юридичних послуг, в тому числі в сфері закупівель. Звертайтесь до нас і ви отримаєте кваліфіковану допомогу з питань проведення закупівель та їх оскарження.

Рекомендовані публікації

Додати коментар