Чергова змова на торгах і максимальний штраф від тервідділення АМКУ за порушення

Чергова змова на торгах і максимальний штраф від тервідділення АМКУ за порушення

Хмельницьке тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Чернігівський автозавод» (м. Чернігів) та ПП «АЙМАКС-ГРУП» (м. Черкаси) на 68 тис грн кожного за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Як вказують хмельницькі антимонопольщики, у жовтні – листопаді 2016 року вказані суб’єкти господарювання узгодили свої дії під час проведення Відділом освіти, культури, спорту і туризму Китайгородської сільської ради Кам’янець-Подільського району процедури відкритих торгів із закупівлі шкільних автобусів.

Зокрема, основним фактором, який вказував на узгодженість поведінки було те, що ПП «АЙМАКС-ГРУП» на момент проведення торгів не мало у наявності придбаний предмет закупівлі, а у разі перемоги у зазначеній процедурі закупівлі планувало здійснити придбання предмету закупівлі у ТОВ «Чернігівський автозавод», з яким у нього був укладений договір комісії на реалізацію транспортних засобів, що і діяв на момент підготовки та проведення закупівлі.

Згідно з цим договором ПП «АЙМАКС-ГРУП» узгоджує витрати з ТОВ «Чернігівський автозавод», реалізує транспортні засоби покупцям за ціною, не нижчою за визначену у додаткових угодах, а також без письмового погодження з ТОВ «Чернігівський автозавод» не приймає участь у відкритих торгах (тендерах/конкурсах) на закупівлю транспортних засобів.

Тобто, ТОВ «Чернігівський автозавод» знало про участь у торгах ПП «АЙМАКС-ГРУП» та про його цінову пропозицію.

Так, ПП «АЙМАКС-ГРУП» у тендерній пропозиції встановило ціну на автобус спеціалізований для перевезення школярів у розмірі 1 570 000 грн за одну одиницю, закупити ж у ТОВ «Чернігівський автозавод» планувало за ціною реалізації 1 457 843,40 грн. За реалізацію транспортних засобів ПрАТ «Чернігівський автозавод» сплачує ПП «АЙМАКС-ГРУП» винагороду у розмірі 3 %. Відповідно до Оголошення про проведення відкритих торгів розмір мінімального кроку пониження ціни складав 15 700 грн. Не зважаючи на це, ПП «АЙМАКС-ГРУП», маючи різницю між цінами та розмір винагороди від ТОВ «Чернігівський автозавод», протягом трьох етапів аукціону жодного разу не здійснив пониження ціни, а залишив незмінною первинну пропозицію.

У свою чергу тервідділення АМКУ з’ясувало, що протягом 2016 року ТОВ «Чернігівський автозавод» та ПП «АЙМАКС-ГРУП» спільно брали участь в 11 державних закупівлях, де в усіх випадках переможцем стало ТОВ «Чернігівський автозавод».

Таким чином хмельницькі антимонопольщики визнали дії вказаних суб’єктів господарювання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, шляхом спотворення результатів торгів, і тепер, відповідно до чинного законодавства, ТОВ «Чернігівський автозавод» та ПП «АЙМАКС-ГРУП» не лише мають заплатити штраф, а й не братимуть участь у державних закупівлях протягом 3 років.

Рекомендовані публікації

Додати коментар