Чергову змову на торгах викрито Київським тервідділенням АМКУ

Чергову змову на торгах викрито Київським тервідділенням АМКУ

Київські антимонопольщики оштрафували ТОВ «Компанія «Матіс» та ТОВ «Альпініст» на 68 тис грн кожного за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у 2013 році проводив закупівлю предметом якої було будівництво радіотелевізійної передавальної станції по вул. Л.Толстого, 52-Е, в м. Ніжин, Чернігівської області.

Тоді участь у цій процедурі закупівлі взяли ТОВ «Компанія «Матіс» та ТОВ «Альпініст».

За результатами проведеної оцінки замовник визнав найбільш економічно вигідною пропозицію ТОВ «Альпініст» з яким і уклав договір на виконання робіт з будівництва радіотелевізійної передавальної станції по вул. Л. Толстого, 52-Е, в м. Ніжин, Чернігівської області, на загальну суму 5 841 298,00 грн з ПДВ.

Однак провівши порівняльний аналіз документів, які входили до складу пропозицій конкурсних торгів ТОВ «Компанія «Матіс» та ТОВ «Альпініст», Київське тервідділення АМКУ виявило обставини, що свідчили про узгодженість поведінки вказаних суб’єктів господарювання під час підготовки документів та участі у вказаній процедурі закупівлі.

Зокрема, такими доказами, зібраними у ході розгляду антимонопольщиками справи, стали:
наявність спільних (об’єднуючих) особливостей в локальних кошторисах обох учасників;
ТОВ «Компанія «Матіс» та ТОВ «Альпініст», у складі своїх пропозицій конкурсних торгів, надали розрахунки «Договірна ціна» та локальні кошториси, що були розроблені у програмному комплексі АВК-5. Це програмне забезпечення при формуванні локальних кошторисів автоматично присвоює їм порядковий номер (верхній колонтитул) в послідовному порядку, і спосіб проставлення такого номера на локальних кошторисах обох товариств, як стверджують антимонопольщики, свідчить про те, що локальні кошториси зроблені на одному комп’ютері з використанням одного програмного комплексу.

наявність спільних помилок та особливостей в оформленні пропозицій конкурсних торгів, в тому числі у розрахунках цінових пропозицій;
Тервідділення АМКУ встановило, що пропозиції учасників містять однакові особливості в оформленні, зокрема однаковий зміст, порядок пунктів, нумерацію, спільні помилки та особливості в написанні найменувань робіт та витрат.

залучення директором ТОВ «Компанія «Матіс» – Коломойцевим М.М. директора ТОВ «Альпініст» – Богославця М.П. до збору документів, які подавалися у складі пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Компанія «Матіс»;
Богославець М.П., директор ТОВ «Альпініст», отримував необхідні для участі у процедурі закупівлі довідки і для ТОВ «Компанія «Матіс» на підставі довіреності.

одночасне звернення до державних органів та суб’єктів господарювання з метою отримання довідок, посвідчень тощо та одночасне їх отримання;
ТОВ «Альпініст» та ТОВ «Компанія «Матіс» надали у складі своїх пропозицій конкурсних торгів документи, які були видані державними установами в один день та з послідовною реєстраційною нумерацією, що не може бути пояснено простим збігом.

– наявність трудових відносин у директора ТОВ «Компанія «Матіс» з ТОВ «Альпініст»;
Коломойцев М. М. будучи єдиним учасником (засновником) ТОВ «Компанія «Матіс» та обіймаючи посаду директора цього товариства, у період проведення вказаної процедури закупівлі, працював та отримував дохід в ТОВ «Альпініст».

У свою чергу київські антимонопопльщики врахувавши, що обидва товариства не сприяли розгляду справи, кваліфікували вказані дії з боку учасників торгів як порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, за що обидва суб’єкти господарювання і отримали вказані штрафи.

Рекомендовані публікації

Додати коментар