Черкаське тервідділення АМКУ оштрафувало СТ «Жашківський ринок»

Черкаське тервідділення АМКУ оштрафувало СТ «Жашківський ринок»

За порушення законодавства про захист економічної конкуренції товариство має сплатити 34 000 грн штрафу.

Черкаські антимонопольщики повідомили, що за результатами проведеного дослідження стану конкуренції на ринку комплексних послуг з надання місць для торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами, надання в оренду торгових приміщень (площ) на ринках в межах м. Жашків Черкаської області, ними було виявлено факт порушення СТ «Жашківський ринок» чинного законодавства.

Так, орган Комітету встановив, що протягом 2015-2016 років та першого півріччя 2017 року СТ «Жашківський ринок» займало монопольне (домінуюче) становище на вказаному ринку комплексних послуг з часткою, що перевищує 35 % та не зазнавало значної конкуренції.

Як зазначає тервідділення АМКУ, вказане товариство застосувало тарифи на надання місць для торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами на ринку, які не відповідали фактичним витратам на їх виконання, і відповідно такі тарифи були економічно необґрунтованими.

Дії СТ «Жашківський ринок», щодо встановлення та застосування економічно необґрунтованих тарифів на комплексні послуги з надання місць для торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами на ринку, антимонопольщики визнали порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем, за що і застосували до вказаного суб’єкту господарювання відповідні штрафні санкції.

Також відомство зобов’язало товариство припинити вказане порушення законодавства шляхом затвердження економічно обґрунтованих тарифів на комплексні послуги з надання місць для торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами на ринку в межах м. Жашків Черкаської області, про що слід буде повідомити тервідділення АМКУ у двомісячний строк, з наданням належним чином засвідчених копій документів, які підтверджують факт виконання зобов’язання.

Рекомендовані публікації

Додати коментар