Черкаське тервідділення АМКУ викрило змову на торгах ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»

Черкаське тервідділення АМКУ викрило змову на торгах ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»

ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА» оштрафовані на 68 000 грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

У жовтні – листопаді 2017 року Філія Управління магістральних газопроводів «ЧЕРКАСИТРАНСГАЗ» ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» провела відкриті торги на закупівлю легкових автомобілів.

Участь у цій закупівлі взяли два учасника – ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА», проте згодом їх пропозиції були відхилені у зв’язку з не відповідністю поданих документів умовам тендерної документації.

У свою чергу Черкаське тервідділення АМКУ виявило обставини, які свідчили про узгодженість поведінки обох учасників під час підготовки та участі у торгах. Зокрема, як вказує орган Комітету, обидва товариства були обізнані щодо участі один одного у вказаній процедурі закупівлі, що підтверджується рядом таких факторів як:

  • Пов’язаність обох учасників через керівника (засновником та керівником обох товариств на момент проведення процедури закупівлі був Горбенко Володимир Петрович).
  • Перебування товариств у трудових відносинах (управління діяльністю ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА» здійснюється директором, а заступник директора не має повноважень здійснювати управління без відповідного на те доручення).
  • Здійснення господарської діяльності за однією адресою (обидва суб’єкти господарювання були зареєстровані за однією адресою).
  • Подання пропозицій з однієї IP-адреси.
  • Використання однакових засобів зв’язку (ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА» на своїх офіційних документах зазначили однакові номери телефонів).
  • Неодноразове надання поворотної фінансової допомоги (товариства здійснювали неодноразове перерахування грошових коштів один – одному у вигляді поворотної фінансової допомоги).
  • Наявність між учасниками сталих господарських відносин (мали укладені договори про поставку товарів – поставляли один одному автомобільні аксесуари та запасні частини).
  • Невідповідність поданих тендерних пропозицій вимогам тендерної документації (товариства подали документи, які не вимагались замовником).

Як зазначає відомство, всі ці факти у своїй сукупності свідчать про те, що ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА» узгодили свої дії та, як наслідок, усунули конкуренцію під час участі у вказаній процедурі закупівлі.

Таким чином дії товариств були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, які стосуються спотворення результатів торгів аукціонів, конкурсів, тендерів, за що тервідділення АМКУ і оштрафувало обох суб’єктів господарювання на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар