Черкаські антимонопольщики виявили змову на торгах

Черкаське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Автомагістраль-Центр» (м. Черкаси) та ПП «Новобуд-2008» (м. Черкаси) за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Так, вказані суб’єкти господарювання влітку 2016 року узгодили свої дії під час проведення Департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради процедури відкритих торгів із закупівлі робіт з реконструкції вул. Менделєєва від вул. Санаторної до вул. Ярослава Галана в м. Черкаси (І черга).

Переможцем відкритих торгів було визнано ТОВ «Автомагістраль-Центр».

Однак за результатами аналізу документів, антимонопольщики виявили ряд обставин, що свідчив про узгодженість поведінки зазначених суб’єктів господарювання.

Так, документи, подані ними у складі пропозицій на торги, мали ідентичне оформлення, що не передбачено вимогами замовника.

ПП «Новобуд-2008» на час подання пропозиції не мало необхідних людських та матеріальних ресурсів для виконання зазначених робіт. Разом з тим, підприємство на вимогу замовника надало довідку, що у разі перемоги планує виконання робіт за договором самостійно.

Ряд фактів свідчив, що документи на торги готувала одна особа або ж з обміном інформацією між ними.

І наостанок – ТОВ «Автомагістраль – Центр» та ПП «Новобуд – 2008» мають спільного засновника.

Учасники торгів, узгодивши свою поведінку під час їх проведення, організували несправжнє змагання, замінивши конкуренцію на координацію, що призвело до спотворення результатів торгів.

Проаналізувавши всі ці факти, орган Комітету оштрафував обох учасників за узгоджену поведінку на торгах на загальну суму 87118 гривень. Крім того, відповідно до чинного законодавства ТОВ «Автомагістраль – Центр» та ПП «Новобуд – 2008» тепер позбавлені можливості брати участь у тендерних процедурах протягом 3 років.

Рекомендовані публікації

Додати коментар