Черкаські антимонопольщики з’ясовували якою має бути вартість послуг оренди торгових місць

Черкаські антимонопольщики з’ясовували якою має бути вартість послуг оренди торгових місць

Черкаське тервідділення АМКУ оштрафувало КП «Ринок» на 6 517 грн за зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Так, орган Комітету встановив, що протягом 2015-2017 років комплексні послуги з надання місць для торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами та надання в оренду торговельних приміщень (площ) на ринках в межах міста Звенигородка надавало тільки КП «Ринок», яке протягом вказаного періоду займало монопольне (домінуюче) становище на ринку комплексних послуг з надання місць для торгівлі.

Відомство з’ясувало, що КП «Ринок» здійснює надання платних послуг відповідно до тарифів, що розробляються і вводяться в дію наказом директора підприємства та затверджуються постановою правління Звенигородського районного споживчого товариства.

Проте проведений тервідділенням АМКУ аналіз планованих витрат підприємства на 2017 рік та калькуляцій вартості послуг оренди торгових місць, показав, що вартість послуг є необґрунтованою і до неї закладались наступні статті витрат: заробітна плата, єдиний соціальний внесок, загальновиробничі витрати, адміністративні витрати, рентабельність, єдиний податок, що не відповідає законодавчому рівню.

А також, як вказує орган Комітету, КП «Ринок» не надано тервідділенню АМКУ будь-яких пояснень щодо механізму формування тарифів на послуги та оренду торгових приміщень/площ.

Таким чином антимонопольщики вказали, що тарифи на послуги були завищеними та економічно необґрунтованими, і в результаті визнали дії КП «Ринок» щодо встановлення та застосування економічно необґрунтованих тарифів на комплексні послуги з надання місць для торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами, надання в оренду торгових приміщень (площ) на ринку порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Однак, окрім виплати штрафу КП «Ринок» має ще розробити та затвердити економічно обґрунтовані тарифи на комплексні послуги, про що слід буде повідомити тервідділення АМКУ у двомісячний строк з дня отримання рішення.

Рекомендовані публікації

Додати коментар