Чернігівські антимонопольщики виявили антиконкурентні узгоджені дії під час закупівлі деревини

ФОП Турбіль Н.В. та ПП «Завод «Сільгоспмаш» оштрафовані на 10 000 грн кожний за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У жовтні – листопаді 2016 року Менською виправною колонією Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області поводились відкриті торги на закупівлю деревини необробленої (паливна деревина). Участь у цій закупівлі брали два учасники – ФОП Турбіль Н.В. та ПП «Завод «Сільгоспмаш».
Найбільш економічно вигідною замовник визначив пропозицію ФОП Турбіль Н.В. та прийняв рішення про намір укласти з ним договір на закупівлю 1 247 куб. м дров для опалення на 458 896 грн із ПДВ.

Однак Чернігівське тервідділення АМКУ встановило, що учасники цієї процедури закупівлі не діяли самостійно, а узгоджували свою поведінку під час торгів.

Так, антимонопольщики з’ясували, що учасники тендеру були пов’язаними особами, зокрема, Турбіль Н.В. одночасно здійснювала господарську діяльність як фізична особа-підприємець та була головним бухгалтером ПП «Завод «Сільгоспмаш». Між ними були і сталі господарські та фінансові відносини – ФОП Турбіль Н.В. користувалася офісним приміщенням, яке по договору оренди належить ПП «Завод «Сільгоспмаш», використовувала ті ж самі телефонні номери, що і інший учасник торгів, а також учасники торгів проводили спільні банківські операції та вже укладали один з одним різні договори.
Проте визначальним фактором стало те, що після перемоги у тендері ФОП Турбіль Н.В. заключило договір з ПП «Завод «Сільгоспмаш», відповідно до якого останнє виробило та доставило предмет цієї закупівлі безпосередньо самому замовнику.

Все це дало підстави антимонопольщикам кваліфікувати дії ФОП Турбіль Н.В. та ПП «Завод «Сільгоспмаш» як порушення, передбачене пунктом 1 статті 50, частиною першою, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар