Чому зросли ціни на м’ясо курятини?

Вчора в Антимонопольному комітеті України якраз і намагались з’ясувати першопричини стрімкого зростання цін на м’ясо курятини в період липня – вересня цього року, враховуючи соціальну значущість цієї продукції.

Під час проведеної наради представники виробників курятини, галузевих асоціацій, найбільших національних роздрібних мереж, а також органів державної влади, які реалізують державну політику у сфері сільського господарства (Мінагрополітики), економіки, торгівлі та цінового регулювання (МЕРТ) ознайомилися з попередніми результатами дослідження ринку м’яса курячого, проведеного антимонопольним відомством. У свою чергу запрошені надали аргументи відносно основних факторів, що вплинули на зростання ціни на означеному ринку.

Серед ціноутворюючих чинників, на які вказали представники індустрії, було виділено зростання собівартості виробництва, спричинене здорожчанням кормових та енергоносіїв, підвищенням заробітної плати персоналу підприємств та загальною девальвацією національної валюти по відношенню до долара та євро, що впливає на закупівельну ціну імпортованих складових у виробничому процесі.

За даними представників роздрібних мереж, закупівельна ціна на м’ясо курятини впродовж останніх двох місяців зросла в середньому на 25%, а причиною здорожчання курятини є стрімке зростання попиту споживачів, які перейшли від купівлі червоних типів м’яса (свинини та яловичини) до більш доступного продукту. Тобто відсоткова частка споживання м’яса птиці (зокрема, курятини) збільшилась через загальне зниження купівельної спроможності населення.

У свою чергу Голова АМКУ, Юрій Терентьєв, зазначив, що до компетенції відомства не входить процес регулювання ціни на товари, впливу на комерційну стратегію підприємств, адміністративно орієнтуючи їх на пріоритетність наповнення товарами внутрішнього ринку. Діяльність АМКУ, за його словами, полягає у виявленні і припиненні порушень законодавства про захист економічної конкуренції, при цьому всі, хто мають докази порушення на ринку м’яса курятини, можуть вже зараз надати їх до АМКУ.

Рекомендовані публікації

Додати коментар