Департамент капітального будівництва Донецької ОДА зобов’язано скасувати рішення про визначення переможця

Вчора Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зобов’язала Департамент капітального будівництва Донецької обласної державної адміністрації скасувати рішення про визначення переможцем процедури закупівлі «Роботи по об’єкту: “Капітальний ремонт будівлі Краматорської Української гімназії з благоустроєм території”» товариство з обмеженою відповідальністю «Міське будівництво» (м. Київ) з очікуваною вартістю 43 475 502 грн.

Скаржник дочірнє підприємство «Фаворит ОПТ» акціонерного товариства закритого типу «Фаворит» (м. Житомир) повідомляло про порушення замовником права на об’єктивний та неупереджений розгляд/оцінку його пропозиції, та просило зобов’язати замовника скасувати рішення про відхилення пропозиції скаржника та рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

За результатом аналізу скарги Колегія АМКУ встановила, що пропозиція скаржника ДП «Фаворит ОПТ» була відхилена замовником правомірно. Завантажена банківська гарантія не містила електронно-цифрового підпису.

Окрім цього, Колегією АМКУ було встановлено, що замовником застосовано дискримінаційний підхід під час розгляду та оцінки пропозицій учасників процедури закупівлі, а саме: було відхилено пропозицію скаржника, разом з тим, не було відхилено пропозицію ТОВ «Міське будівництво», яка не відповідала умовам документації (частина документів, що вимагалися, була завантажена після проведення аукціону; відсутні локальні кошториси, підсумкова відомість, розрахунок витрат; не надано додатків до договору на підтвердження досвіду), та була допущена до процедури оцінки.

Законодавством передбачена, зокрема, об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій та недискримінація учасників.

Враховуючи наведене, АМКУ зобов’язав Департамент капітального будівництва Донецької ОДА скасувати рішення про визначення переможцем ТОВ «Міське будівництво».

Рекомендовані публікації

Додати коментар