АМКУ ЗОБОВ’ЯЗАВ ДЕПАРТАМЕНТ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОДА ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ МЕДИЧНИХ ПРИЛАДІВ

До Антимонопольного комітету України звернулось товариство з обмеженою відповідальністю “Лінк-Медитал” (м. Київ). Товариство оскаржувало дії Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА під час проведення процедури закупівлі “ДК 021:2015: 33180000-5. Апаратура для підтримування фізіологічних функцій організма – 3 лота”, а саме дискримінаційні вимоги тендерної документації, які обмежують конкуренцію. Очікувана вартість закупівлі 5 276 011 грн.

За результатом аналізу скарги Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель встановила, що найменування предмету закупівлі та наявність медико-технічних вимог відображають ексклюзивні характеристики витратних матеріалів для амбулаторного перитонеального діалізу виключно виробництва компанії «Бакстер Хелскеа СА» (Швейцарія/Ірландія).
У зв’язку з цим, Колегія АМКУ 21.12.2016 зобов’язала Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА внести зміни до тендерної документації.

Законодавством у сфері публічних закупівель встановлено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

У разі коли замовник включає в умови вимоги, що дискримінують вас як учасника торгів, необхідно оскаржувати такі положення. Разом з тим, важливо! при оскарженні процедури закупівлі до АМКУ не порушити строки подання скарги, уважно поставитись до формування скарги та можливості надати обґрунтування наявності порушених прав, а також не забути внести плату за подання скарги до органу оскарження.

Наша компанія надає широкий спектр юридичних послуг, в тому числі в сфері закупівель. Звертайтесь до нас і ви отримаєте кваліфіковану допомогу з питань проведення закупівель та їх оскарження.

Рекомендовані публікації

Додати коментар