Державна допомога: другий дзвіночок для комунальних підприємств

Державна допомога: другий дзвіночок для комунальних підприємств

Антимонопольний комітет знову атакував комунальні підприємства.

Після набрання чинності Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», питання щодо сумнівної ефективності утримання за державний кошт комунальних підприємств отримало новий подих.

Ще у 2018 році Антимонопольний комітет України почав приймати рішення про недопустимість державної допомоги, яка надається комунальним підприємствам, оскільки така допомога шкодить конкуренції.

Недвозначний натяк на те, що у майбутньому АМКУ не збирається оминати питання фінансування комунальних підприємств, також міститься у Річному звіті Комітету про надання державної допомоги суб’єктам господарювання в Україні за 2018 рік.

І ось знову. Якщо перші рішення стосувалися підтримки комунальних підприємств Вінниці та Житомира, то цього разу Комітет вдарив по столиці.

26 вересня 2019 року у ЗМІ з’явилися повідомлення про прийняття АМКУ рішення про визнання незаконною та повернення до бюджету державної допомоги, яку Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА надає комунальним підприємствам «Спецжитлофонд», «Інженерний центр», «Житлоінвестбуд-УКБ» та «Житло-сервіс» для виконання ними функцій замовника на будівництво, реконструкцію і ремонт в межах Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 – 2020 рр.

Про це також повідомив у мережі Facebook і Голова АМКУ.

Попри те, що самого тексту рішення ще немає на офіційному сайті відомства, факт його прийняття викликав відчутний резонанс у ЗМІ. Обговорюються, зокрема, питання, чи мав АМКУ підстави для прийняття такого рішення та якими будь його наслідки для комунальних підприємств.

Крім вже згаданих питань, вересневе рішення Комітету викликає ще низку питань, які поки що залишаються без відповіді.

Детальніше в блозі Євгена Дудника – Керівника напрямку з питань державної допомоги компанії ADS Legal Group

https://blog.liga.net/user/edudnik/article/34646?fbclid=IwAR3YXRUSG94U9hWhD4Zp7oksC4QeNaBe4nrpyS6HRn6D6YlvTIvuYSvDTgc

Рекомендовані публікації

Додати коментар