Державна судова адміністрація України зобов’язана внести зміни до документації

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель зобов’язала замовника – територіальне управління ДСА України в Полтавській області – внести зміни до тендерної документації за процедурою закупівлі огородження для розміщення обвинувачених (підсудних), засуджених.
Очікувана вартість закупівлі – 3 017 058 гривень.

До Колегії АМКУ звернулось ТОВ «Сакура-Про», яке скаржилось на встановлення замовником дискримінаційних вимог в тендерній документації.
Як вказував скаржник, замовник в документації зазначив, що до довідки про наявність документального підтвердження досвіду виконання аналогічного договору протягом 2015-2017 років учасник повинен надати і копію такого договору (договорів).
Аналогічні договори повинні відповідати предмету закупівлі щодо технічних характеристик, які передбачені Наказом ДСА України від 20.03.2017 № 350. У випадку надання учасником аналогічного договору, що не відповідає предмету закупівлі в частині технічних характеристик, пропозиція учасника буде відхилена. Скаржник повідомляв, що продукцію, яка тотожно відповідає таким технічним вимогам, виготовляє лише один виробник в Україні.
Крім того, замовник встановив технічні вимоги до товщини скла, а саме 18 мм, що повинно бути підтверджено сертифікатами, та класу зламкості, посилаючись на Наказ ДСА України від 20.03.2017 № 350, хоча вказані технічні вимоги не передбачені вищезазначеним нормативним документом.

Як зазначила Колегія АМКУ, замовником не було обґрунтувано необхідність встановлення вказаних технічних вимог у документації, а також не доведено відповідність продукції щонайменше двох виробників таким технічним вимогам.
Враховуючи вищевикладене, Колегія АМКУ 15.09.2017 задовольнила скаргу ТОВ «Сакура-Про» та зобов’язала територіальне відділення ДСА України в Полтавській області внести зміни до тендерної документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар