Для АМКУ банківська таємниця не є таємницею

Для АМКУ банківська таємниця не є таємницею

Комітет оштрафував ПАТ «Платинум Банк» на 82 600 грн за подання інформації в неповному обсязі.

Антимонопольний комітет України, у зв’язку з розглядом однієї справи, направив ПАТ «Платинум Банк» вимогу про надання необхідної для відомства інформації.

Товариство відповіло АМКУ у вказаний у вимозі термін, однак, як зазначають антимонопольщики, інформація була подана суб’єктом господарювання в неповному обсязі.

Так, ПАТ «Платинум Банк» не надало інформації на пункти 2 і 3 вимоги, посилаючись на відсутність правових підстав, та зазначило, що згідно з пунктом 2 частини першої статті 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» запитувана інформація і документи можуть бути надані виключно за рішенням суду.

Товариство вказало, що відповідно до законодавства інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, є банківською таємницею.

Однак АМКУ не вважає вказані пояснення підставами для ненадання інформації, яка запитувалась Комітетом у вимозі, оскільки положеннями статей 22 та 22-1 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» передбачено, що вимоги державного уповноваженого Комітету є обовязковими для виконання у визначений ним строк; суб’єкти господарювання, об’єднання, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю, інші юридичні особи, їх структурні підрозділи, філії, представництва, їх посадові особи та працівники, фізичні особи зобов’язані на вимогу державного уповноваженого Комітету подавати документи, предмети чи інші носії інформації, пояснення, іншу інформацію, в тому числі з обмеженим доступом та банківську таємницю, необхідну для виконання Комітетом завдань, передбачених законодавством про захист економічної конкуренції.

Таким чином АМКУ кваліфікував вказані дії ПАТ «Платинум Банк» як порушення, передбачене пунктом 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді подання в неповному обсязі інформації Антимонопольному комітету України на вимогу Голови Антимонопольного комітету України у встановлений ним строк.

Однак ПАТ «Платинум Банк» повідомило відомство, що здійснює процедуру ліквідації банку, а тому наразі у банку не виникає жодних додаткових зобов’язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов’язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

Проте на це антимонопольщики відповіли, що відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції», не передбачене звільнення від відповідальності за вказане порушення, з підстав наведених ПАТ «Платинум Банк».

Тому відомство і оштрафувало суб’єкта господарювання за порушення на вказану суму.

Рекомендовані публікації

Додати коментар