ДЛЯ МОЖЛИВОСТІ ЗАХИСТУ СВОЇХ ПРАВ ВІД НЕДОБРОСОВІСНИХ КОНКУРЕНТІВ НЕ ТРЕБА ЗАБУВАТИ ПРО НАЙГОЛОВНІШЕ – СТРОКИ ТАКОГО ЗВЕРНЕННЯ ДО ОРГАНІВ АМКУ

Законодавством про захист від недобросовісної конкуренції чітко встановлені строки звернення із заявою про захист своїх прав.

Так, особи, права яких порушені діями, визначеними Законом України «Про захист від недобросовісної конкуренції» як недобросовісна конкуренція, можуть протягом шести місяців з дня, коли вони дізнались або повинні були дізнатися про порушення своїх прав, звернутися до Антимонопольного комітету України, його територіальних відділень із заявою про захист своїх прав.

Отже, шість місяців це максимальний термін.

Закінчення строку звернення із заявою є підставою для відмови у прийнятті заяви, якщо орган Антимонопольного комітету України не визнає поважними причини пропуску строку звернення із заявою.

Однією з найпоширеніших причин пропуску строку звернення із заявою, яка визнається АМКУ поважною, є вирішення питання, пов’язаного із заявою, у суді.

При надсиланні до АМКУ повідомлення про розгляд судом пов’язаної с заявою справи на стадії розгляду заяви, скоріш за все розгляд вашої заяви буде зупинений з власної ініціативи АМКУ до завершення розгляду судом такої справи. І розгляд заяви в АМКУ буде зупинений до того часу, поки судом не буде завершений розгляд справи.

Вже після отримання рішення суду (сподіваємось на вашу користь), необхідно надіслати таку копію АМКУ. Протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного розпорядження АМКУ повинен надіслати повідомлення про поновлення розгляду вашої заяви.

Заява про порушення розглядається органами АМКУ протягом 30 календарних днів, а у разі потреби одержання додаткової інформації, яка не може бути надана заявником, строк розгляду заяви подовжується на 60 календарних днів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар